Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

Dzisiejsze czasy kreują wizerunek kobiety mocnej, nieco przesadzonej, przerysowanej zarówno jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, jak również o ciężki charakter pełen niezależności i samowystarczalności. Czy tak jest rzeczywiście i czy kobiety naprawdę chcą za tym podążać? Czy dobrze czują się we własnej skórze, czy może robią to,co napędzają media i znani ludzie wokół? Postaram się odpowiedzieć na te pytania przynajmniej w kwestii wyglądu zewnętrznego.


Najważniejszą zmianę jaką decydują się kobiety wprowadzić w swoim wyglądzie zewnętrznym, w swojej twarzy to sztuczne rzęsy. Jest to pewna bardzo wygodna formuła oczywiście ale czy taka zdrowa i estetyczna na dłuższą metę? Powiedzmy sobie jedno – piękny wachlarz rzęs zdecydowanie dodaje kobiecości i seksapilu, jednak musi być on dopasowany intensywnością do urody a nie przesadzony, co niestety wiele kobiet obecnie robi. Są dwie najbardziej popularne metody zagęszczania rzęs. Będą to albo kępki, które pozostaną z nami okazjonalnie na chwilę oraz pojedyncze rzęsy, które doklejane są w zależnności od metody objętościowej w odpowiednim stosunku do naturalnych. Doklejanie rzęs i zagęszczanie ich to oczywiście nic złego ale pod warunkiem, że robimy to u kogoś profesjonalnie i kogoś kto się na tym dobrze zna. Jeśli przedłużanie i zagęszczanie rzęs zrobimy u amatorki możemy niestety nabawić się wyłącznie problemów, które czasem stają się przyczyną poważnych chorób oka.


Zaczynając od kępek – tutaj głównie chodzić będzie o okazjonalne doklejanie rzęs. Jest to bardzo popularna i stosunkowo niegroźna metoda zagęszczania rzęs, która głównie jest stosowana na większe wyjścia, imprezy, wesela. Kobiety bardzo często decydują się właśnie na kępki podczas makijaży okazjonalnych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i bezpieczne z tego względu, że klej stosowany w tej metodzie nie jest inwazyjny i jest dość delikatny. Bardzo dobrze utrzymuje kępki rzęs na miejscu do końca imprezy a nawet dłużej. Jak go zmyć? Wystarczy zastosować tłusty płyn do demakijażu, płyn micelarny. Kiedy przyłożymy wacik nasączony tłustym płynem klej momentalnie się rozpuści i rzęsy odejdą nie uszkadzając naszych naturalnych. Odradzamy odklejanie kępek bez uprzedniego rozmoczenia kleju – oczywiście kępki odejda bez problemu jednak po co ryzykować wyrwaniem naturalnych rzęs? Kępki stosujemy tylko podczas makijażu okazjonalnego i zalecane jest po imprezie zmycie całości i zdjęcie rzęs. Wiele kobiet jednak zostawia kępki na kilka dni dłużej jednak nie jest to wskazane. Wiąże się to bowiem z niedokładnym wykonywaniem w tym czasie demakijażu a to może doprowadzić do rozwoju infekcji oka. Jeśli chcesz nosić ładne rzęsy nieco częściej ale nie chcesz ich zagęszczać metodami objętościowymi zastosuj łatwe w aplikacji rzęsy na pasku. Klej stosujemy ten sam co przy kępkach.

Jeśli chodzi o metody objętościowe – tu sprawa nie jest prosta jeśli chodzi o aplikację, gdyż samodzielnie jej z pewnością nie wykonamy. W takim przypadku należy udać się do profesjonalistki. W gabinecie kosmetyczka dobierze idealną objętość aby spełnić nasze oczekiwania. Te rzęsy możemy nosić nawet kilka tygodni. Niestety one z czasem zaczynają wypadać samoistnie tak jak nasze rzęsy naturalne i co jakiś czas należy je uzupełniać aby wyglądały one cały czas naturalnie i by były regularne. Ważne jest to aby aplikacja przebiegała w prawidłowy sposób i w pełni higienicznie. Jeśli rzęsy zostaną źle przyklejone mogą bardzo mocno obciążać nasze naturalne rzęsy i doprowadzić do ich szybkiego wypadania i przerzedzenia. Co więcej może to spowodować również rozwój wielu infekcji. Pamiętaj aby rzęsy zagęszczane tą metodą również myć. Nie zapominaj tu o demakijażu oka – stosuj jednak w tym przypadku specjalne szampony i płyny do mycia rzęs, które nie będą rozpuszczały kleju stosowanego w tej metodzie. Twoja stylistka rzęs z pewnością Ci takowy doradzi.