Na czym polega laserowe usuwanie kłykcin?

zabiegi laserowe

Kłykciny kończyste są problemem zarówno estetycznym, jak i zdrowotnym. Nieestetyczne zmiany pojawiają się w obrębie narządów płciowych u osób zakażonych wirusem brodawczaka ludzkiego. Nieduże zmiany często znikają same, natomiast te większe należy usuwać – mają one bowiem tendencję do rozprzestrzeniania się i powodowania coraz groźniejszych objawów.

 Laserowe usuwanie kłykcin to jeden z zabiegów, który pozwala na szybkie pozbycie się niechcianych zmian. W prywatnych klinikach zabieg może kosztować od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Wszystko zależy od wielkości i stopnia rozprzestrzenienia zmian.

 Jak wygląda laserowe usuwanie kłykcin?

 Zabieg laserowego usuwania kłykcin odbywa się w znieczuleniu miejscowym i najczęściej nie trwa dłużej niż 30 minut. W jego trakcie na zmienione chorobowo obszary jest kierowana wiązka lasera, która usuwa nie tylko same zmiany, ale również naskórek, który je otacza. Zabieg jest precyzyjny, skuteczny, nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Po zabiegu konieczna jest kilkutygodniowa rekonwalescencja, w czasie której konieczne jest zachowanie jak najwyższej higieny. Zalecane jest również unikanie kontaktów seksualnych do momentu całkowitego wyleczenia.

Czy kłykciny znikną na zawsze?

Pozbycie się kłykcin to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia. Niestety, trzeba pamiętać, że jest to dolegliwość spowodowana przez wirusy, które w naszym organizmie mogą być w formie utajonej. Usunięcie kłykcin, które są jedynie objawem, nie sprawia, że przyczyna przestaje istnieć. Dlatego też trzeba mieć świadomość, że kłykciny kończyste czasem nawracają i może być konieczny kolejny zabieg w przyszłości. Jeśli interesuje Cię pozbycie się kłykcin lub usuwanie pieprzyków na Pradze Południe, wybieraj znane i renomowane kliniki, które dysponują odpowiednim sprzętem, a zabiegi wykonują doświadczeni specjaliści.