Co wręczyć rodzicom podczas podziękowań na ślubie?

podziekowania slubne

Ślub i wesele to wyjątkowe wydarzenia w życiu nie tylko Państwa Młodych, ale także ich rodziców. Matki i ojcowie narzeczonych przez lata ponoszą trud wychowania dzieci. Często są też głównymi organizatorami uroczystości weselnej. Nic zatem dziwnego, że przyszli małżonkowie zazwyczaj przykładają ogromną wagę do doboru odpowiedniego podarunku dla swoich najbliższych w ramach podziękowań. Sprawdź, na jakie prezenty warto zwrócić uwagę.

Jak najczęściej przekazuje się ślubne podziękowania dla rodziców?

Podziękowania dla rodziców Państwa Młodych zwykle mają uroczysty charakter. Zwykle odbywają się one w trakcie wesela na środku sali w obecności wszystkich zgromadzonych gości. W trakcie całej ceremonii matki i ojcowie nowożeńców otrzymują zazwyczaj różne upominki kupione w takich sklepach, jak Shoperek. Wielu świeżo upieczonych małżonków decyduje się na wyświetlenie okolicznościowego filmu bądź wygłoszenie przygotowanego uprzednio na przemówienia. Najczęściej w trakcie przemowy rodzicom dziękuje się za stworzenie przyjaznego, pełnego ciepła domu, przekazanie odpowiedniego systemu wartości, życzliwość wobec nowych członków rodziny, a także za zaangażowanie w organizację uroczystości.

Warto mieć świadomość, że podziękowania dla rodziców nie muszą być wcale wygłaszane publicznie, w towarzystwie postronnych osób. Państwo Młodzi mogą zdecydować się na bardziej kameralne uczczenie zasług swoich rodziców.

Ciekawe prezenty dla rodziców

Narzeczeni zastanawiający się nad wyborem odpowiedniego prezentu dla rodziców mają do wyboru różne rozwiązania. Wielu z nich decyduje się na tradycyjny bukiet kwiatów albo kosz z kawą, słodyczami i kosmetykami. Coraz większą popularnością obecnie cieszą się jednak inne podarunki. Może to być np. album ze starymi zdjęciami w formie papierowej albo jedna duża oprawiona fotografia z sesji narzeczeńskiej. Jako prezent dla rodziców świetnie sprawdzi się też drobny upominek, np. personalizowany kubek ceramiczny albo ubrania z nadrukami. Wielką radość matkom i ojcom nowożeńców zazwyczaj sprawia także przygotowane przez młodych drzewo genealogiczne.

Doskonałym pomysłem jest też zafundowanie rodzicom Pana i Panny Młodej wspólnego wyjazdu np. do SPA. W takiej sytuacji podczas podziękowań wręcza się obdarowanym bilety albo karnety na określone zabiegi.