Jakie pędzle do makijażu wybrać?

Każda kobieta doskonale zna swoje wady i zalety. Oczywiście większość z nich będzie w stanie wymienić raczej same wady, z zaletami będzie na pewno o wiele gorzej jednak wiemy doskonale, że wszystkie kobiety mają swoje atuty i należy je podkreślać i uwydatniać jeśli się tylko da zrobić to w smaczny i kuszący sposób. Na pewno jeśli chodzi o makijaż większość kobiet postawi na podkreślone oko. Usta są oczywiście świetnym punktem ale nie każda kobieta czuje się komfortowo myśląc ciągle o poprawianiu zjadającej się i wycierającej w trakcie dnia pomadki. Przy ciemnych kolorach, które są mocno intensywne należy je poprawiać i uzupełniać kilka razy dziennie co przestaje na pewno być komfortowe.


Naszym zdaniem zdecydowanie warto stawiać na pięknie podkreślone linie kości policzkowych, które wydobędą rysy twarzy oraz na wyraźnie podkreślone oko. Oko jednak należy umieć umalować tak, aby rzeczywiście podkreślało naszą urodę, a nie ją przytłaczało i sprawiało, że makijaż będzie wydawał się przerysowany. Wiele kobiet po prostu ma słabe narzędzia i produkty do tego aby wykonać perfekcyjny makijaż oka. Czego zatem będziemy potrzebować aby kusić spojrzeniem? Z pewnością zapomnij o tym, że nie posiadasz w swojej kolekcji pędzli czy to do malowania twarzy czy też właśnie do oka. Pędzle to podstawa perfekcyjnego i precyzyjnego makijażu. Nie musisz oczywiście inwestować w drogie zestawy – wystarczy, że kupisz 3-4 podstawowe pędzelki o różnym kształcie do makijażu oka i 2-3 pędzle do twarzy.


Jakie pędzle do makijażu twarzy? Otóż poza gąbeczką, którą rozprowadzamy podkład będzie nam również potrzebny pędzel do pudru, bronzera i rozświetlacza. Niektóre kobiety nie nakładają podkładu gąbeczką lecz również pędzlem płaskim typu flat. Jest to szybka metoda aplikacji i również właściwa. Pamiętaj jednak, że przed aplikacją podkładu czy to za pomocą gąbki czy pędzla należy je najpierw delikatnie zmoczyć aby nie wchłaniały za dużo produktu. Jeśli chodzi o pędzle do pudru – tu im większy tym lepiej – szybciej będziemy mogły omieść nim cała buzię. Ważne jednak aby nie był zbyt zbity i twardy bo wówczas naniesiemy tego pudru zdecydowanie za wiele. Pędzle do bronzera powinny być zbite i dosyć precyzyjne aby dokładnie móc wykonturować nimi linię kości policzkowych, żuchwy czy czoła. Rozświetlacz to nie za duży pędzel, dosyć lekki aby omiatał delikatnie buzię produktem. Świetnie sprawdzają się w tej roli wszelkie pędzle typu wachlarz.


Jeśli chodzi o makijaż oka – tu na pewno będziemy potrzebować mniejszego i większego pędzelka puchatego, które to pozwolą nam na idealne blendowanie chmurki cienia aby makijaż w każdym miejscu był idealnie rozprowadzony i roztarty – aby nie tworzył wyraźnych granic cienia. Kolejny pędzel do kulka do makijażu dolnej powieki aby zaznaczyć kształt oka i domknąć makijaż. Kulka idealnie sprawdzi się również aby precyzyjnie przyciemnić zewnętrzny kącik czy zbudować mocniej załamanie powieki. Kolejny pędzel to cienki skośny lub prosty do eyelinera i brwi. One często stosowane są wymiennie zależnie od umiejętności osoby malującej. Najlepiej jednak sprawdzają się pędzle skośne o bardzo cienkim syntetycznym włosiu. Poza pędzlami z pewnością może przydać się również pacynka do cieni – kiedyś aplikator uwielbiany, teraz natomiast zapomniany a szkoda. Szkoda, dlatego, że pozwala ona na precyzyjne nakładanie mocno błyszczących, foliowych i pigmentowanych cieni. Takich błysków nie da się dobrze nakładać pędzelkiem, bo efekt wówczas jest znikomy, pacynka pozwala na wydobycie w pełni piękna danego cienia błyszczącego. Możemy je oczywiście również nakładać palcem, ale nie zawsze jest to na tyle precyzyjne co właśnie pacynką.


Aby makijaż oka wyszedł idealnie musisz koniecznie ćwiczyć i próbować. Nie wolno zrażać się na początku do niepowodzeń. Każdy się czegoś uczy w swoim życiu i musimy o tym pamiętać!