Kilka elementów dekoracyjnych, których nie powinno zabraknąć na stołach weselnych

dekoracja stolow weselnych

O klimacie wesela decyduje wiele czynników, a jednym z nich są dekoracje. Zwłaszcza te, które są na stołach weselnych. To one znajdują się w centrum sali weselnej i znacząco przyciągają uwagę gości. Z tego powodu warto zadbać o każdy szczegół, starannie dobierając akcesoria dekoracyjne. Dobrym rozwiązaniem jest utrzymywanie dodatków w podobnej stylistyce, zgodnie z motywem przewodnim wesela. W jakie elementy zainwestować? Czytaj dalej!

Dekoracje, które pomogą zachować ład i porządek

Duże znaczenie mają winietki ślubne i numery na stół. Goście szybko znajdą swoje miejsca, bez przepychania się między nimi. Część młodych par decyduje się na umieszczenie od frontu stołu neonowego napisu, który wyróżnia ich miejsca. Niedocenionym elementem dekoracyjnym jest menu weselne. Mając przed sobą rozpiskę dań oraz orientacyjne godziny ich podania można zwiększyć komfort gości, zaznajamiając ich z przebiegiem wesela. Niezbędne są też kieszonki na sztućce oraz zyskujący na popularności candy bar, czyli swojego rodzaju niewielka patera na drobne słodkości.

Chcąc ozdobić stół weselny bez wzmożonych kosztów, warto rozważyć usługi wypożyczalni dekoracji ślubnych.

Dekoracje stołu, które są użytkowe

Klasyką są obrusy i bieżniki, podkładki pod talerze, ozdobne serwetki oraz zawieszki na butelki. Dzięki nim stół będzie prezentować się elegancko, a wykorzystywane kolory podkreślą motyw przewodni wesela.

Ciekawym rozwiązaniem jest pudełko na obrączki, które może być ozdobą miejsc młodej pary. Dzięki pieczątce ślubnej z imionami nowożeńców i datą ślubu można wykreować personalizowaną pamiątkę.

Oprócz tego nie powinno zabraknąć miejsca, gdzie umieszczona zostanie księga gości weselnych. Można wykonać ją np. w formie ankiet lub pudełka wspomnień. Niebanalne rozwiązania w tym aspekcie oferuje Wesselove Dekoracje Ślubne.

Dekoracje stołu weselnego, tworzące klimat miejsca

Żadne elementy dekoracyjne nie podkreślą wyjątkowości chwili i nie nadadzą romantyzmu jak świece i świeczniki oraz ozdobne wazony z kwiatami. Coraz więcej par decyduje się na niewielkie lampki ledowe, które prezentują się wyjątkowo w późniejszych godzinach wesela, nadając klimatu. Z kolei toppery na tort będą wspaniałą pamiątką na lata, zwłaszcza jeśli będą trwałe tak jak np. drewniane pudełko na obrączki.