Najbezpieczniejsze i uniwersalne wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego

botoks

Eliksir młodości, król wypełniaczy – to przydomki kwasu hialuronowego, z którymi często możemy się spotkać. Substancja ta ujędrnia skórę, intensywnie ją nawilża oraz regeneruje, a dodatkowo wygładza. Ze względu na te właściwości, kwas hialuronowy jest wykorzystywany w wypełniaczach -preparatach używanych w medycynie estetycznej. Są to najlepsze i najbezpieczniejsze produkty. Dlaczego? Jakie preparaty tego typu są cenione na rynku?

Zalety wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie. To ważny element kości, chrząstek, czy tkanki łącznej. Jednak największą ilość tej substancji możemy znaleźć oczywiście w skórze. Ze względu na to, że jest produkowany przez nasze ciało, może być bezpiecznie stosowany do różnych zabiegów medycyny estetycznej, bez konieczności wykonania testów alergicznych. Co więcej, z tego samego powodu, efekty osiągane przez wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego wyglądają naturalnie i długo się utrzymują. Minimalizują wystąpienie obrzęków i dostarczają skórze cennych składników takich jak aminokwasy, witaminy czy peptydy.

Do jakich zabiegów stosuje się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego?

Zaletą wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego jest też ich uniwersalność. W medycynie estetycznej wykorzystuje się je do wielu różnych zabiegów. Najpopularniejszym z nich jest modelowanie ust, a więc nadawanie im objętości lub pożądanego kształtu. Wypełniacze te stosuje się też do wypełniania zmarszczek. Z wiekiem, gdy nasza skóra traci naturalne pokłady kwasu hialuronowego, staje się ona mniej jędrna i gładka. Preparaty na bazie tej substancji pomagają przywrócić jej młody wygląd i uzupełnić te braki. Inne zabiegi, w których stosuje się wypełniacze to np. modelowanie linii żuchwy, czyli wolumetria, poprawa kształtu nosa oraz odbudowa i powiększanie policzków.

Jakie wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego są najlepsze?

Zdecydowanie liderem w branży medycyny estetycznej, jeśli chodzi o preparaty na bazie kwasu hialuronowego jest Juvederm marki Allergan. Produkty tej marki stosuje np. salon kosmetyczny Casolla z Poznania. Preparaty te powstają na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego. Nie bez powodu należą do czołowych produktów tego typu – są w pełni bezpieczne, ponieważ nie wywołują reakcji alergicznych ani skutków ubocznych. Efekty, jakie dają wypełniacze marki Allergan, są bardzo naturalne i utrzymują się bardzo długo, bo od 6 do 9 miesięcy. Wypełniacze te są wzbogacone o lidokainę, dzięki czemu zabieg jest mniej bolesny niż przy użyciu innych produktów.