Kilka chwil dla… stóp

pedicure

Niestety, nawet dziś większość kobiet dba o swoje stopy tylko w sezonie letnim, by pięknie wyglądały w sandałkach. Na wiosnę zaczyna się panika po zimowym zaniedbaniu, zaś zimą – chowamy je do skarpet i o nich zapominamy. A przecież wystarczy tak niewiele, by były zadbane przez cały rok.

Najprostsze sposoby na gładkie stopy:

  • poranne i wieczorne smarowanie stóp kremem odpowiednio je nawilży
  • ścieranie pięt – rób to regularnie, ale nie częściej niż raz w tygodniu, aby nie nabawić się rogowacenia naskórka przez jego nadmierne pobudzenie
  • regularny pedicure – chociażby raz na kwartał sprawi, że nasze stopy nie tylko będą się pięknie prezentować, ale również nie będą boleć. Odciski, otarcia i haluksy to efekt za ciasnego lub za małego obuwia

Powszechnym problemem jest to, że kobiety wciąż wybierają modele butów ze słabej jakości materiałów, co gorsza niejednokrotnie źle dobrane pod względem rozmiaru. Dlatego tak ważne jest przypominanie Klientkom, że ważna jest nie tylko sama estetyka buta, ale również jego profilowanie i wykonanie. Każda kobieta ma inny kształt stopy, powinna więc wybrać odpowiedni dla siebie model – podkreśla Marcin Wójcik z firmy Bravomoda.

Na ratunek palcom…

Potocznie zwany koślawy paluch to głównie przypadłość kobiet, spowodowana uwarunkowaniem genetycznym lub złym doborem obuwia. Dlatego warto pamiętać o tym, aby możliwie jak najczęściej zmieniać modele i na przemian zakładać szpilki, adidasy, pantofle czy kozaki. Ta różnorodność pozwoli odpoczywać naszym stopom.

Natomiast przy odciskach pomoże nam specjalista. Nie dajmy nabierać się na żelowe wkładki, które przyniosą tylko chwilową ulgę, ani nie nakłuwajmy stóp nożyczkami czy igłą. W ten sposób tylko się zranimy, a problem się pogłębi. Lepiej wybrać się na wizytę do podologa, który doradzi i pomoże uporać się z odciskami.

Wystarczy niewiele, by nasze stopy wyglądały pięknie przez cały rok. Warto zatem od czasu do czasu rozpieszczać je masażami czy chociażby finezyjnym pedicurem. W końcu to stopy znoszą codziennie nie tylko najróżniejsze modele wybieranych przez nas butów, ale – jak twierdzą niektórzy – odbierają sygnały z całego naszego ciała.