Olejowanie włosów

Długie, piękne i lśniące włosy to atrybut kobiety zadbanej, pewnej siebie, która chce czuć się dobrze we własnej skórze. Niestety nasza natura jest kapryśna i jednym daje rzeczywiście grube i lśniące włosy, które łatwo da się ułożyć, innym niestety nie jest już tak łatwo, gdyż mają włosy ciężkie, suche i szorstkie. Jak się z nimi rozprawić, jak sprawić aby wyglądały lepiej i aby się nie rozwajały czy nie łamały? Z pewnością olejowanie włosów może się w takich przypadkach bardzo przydać.

Na czym polega olejowanie włosów chyba można się domyślić. Ten zabieg możemy wykonywać na włosach suchych lub mokrych, na noc lub bezpośrednio przed myciem włosów rano. Pora nie ma wielkiego znaczenia, znaczenie za to ma przede wszystkim rodzaj olejku jaki zostanie użyty do tego zabiegu. Jeśli chodzi o sam proces olejowania to należy pamiętać, że  Wiele osób mówi, że najlepszym będzie olej kokosowy. Z pewnością ma on bardzo dobre właściwości nawilżające ale znamy również zdecydowanie lepsze alternatywy. Jedną z nich, chyba najbardziej popularną będzie olejek arganowy.

Jak olejować włosy żeby nie dawały wrażenia ciężkich i przetłuszczonych? Najpierw dokładnie rozgrzej olejek w dłoniach – to sprawi, że będzie się on lepiej rozprowadzał na włosach. Zimny olejek jest zbyt tępy w konsystencji i może tylko niepotrzebnie sklejać włosy. Jeśli chcesz uniknąć efektu obciążenia włosów koniecznie zacznij rozprowadzać olejek nie od samej nasady włosa, lecz od połowy włosów. W tych miejscach zresztą włosy są najbardziej zniszczone i suche, łamliwe. Oleje są niesamowicie wartościowe, gdyż zawierają mnóstwo różnych witamin oraz nienasycone kwasy tłuszczowe – one sprawiają, że włosy stają się z czasem bardziej wygładzone, nie puszą się i stają się bardziej sprężyste.

Jeśli chcesz aby olejki i zawarte w nich witaminy zaczęły wnikać dokładnie w struktury Twoich zniszczonych włosów, koniecznie przed olejowaniem wyczyść je dobrym szamponem z mocniejszym silnie oczyszczającym składem. Zadbaj by na włosach przed olejowaniem nie było nawet śladu po lakierach do włosów, po maskach czy żelu. Jeśli włosy będą zanieczyszczone szczególnie produktami zawierającymi silikony, wówczas składniki odżywcze nie będą mogły wniknąć wgłąb włosów i nie będą ich dostatecznie odżywiać i regenerować.

Która metoda olejowania jest bardziej skuteczna? Zdecydowanie nie sposób a czas olejowania jest tutaj ważny. Jeśli nie masz tak mocno zniszczonych włosów, wówczas pozostaw olejek minimum 30-40 minut. Jeśli natomiast Twoje włosy są suche i łamliwe, puszące się – postaw na metodę olejowania na noc. W ciągu tych kilku godzin olej dokładniej będzie mógł wniknąć wgłąb struktury włosów i lepiej je nawilży.

Wybieraj oleje nierafinowane, gdyż procesy rafinacji pozbawiają je wszystkich drogocennych składników odżywczych a to przecież właśnie na nich nam zależy. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz użyć olejku arganowego, chociaż on nadaje się do tej metody pielęgnacji idealnie, możesz użyć również oleju kokosowego, migdałowego, z opuncji figowej.