Aplikacja podkładu — jak go nałożyć, aby wyglądał perfekcyjnie?

wybor podkladu

Podkład sprawia, że nasza cera wygląda pięknie, zdrowo i ma równy koloryt. Z tego powodu większość kobiet sięga po niego praktycznie codziennie. Istnieje kilka technik rozprowadzania tego produktu. Wśród nich wymienia się aplikację przy pomocy palców, pędzla bądź gąbeczki. Jak nałożyć go tak, aby wyglądał perfekcyjnie? Podpowiadamy.

Aplikacja podkładu a dobór koloru

Pierwszym krokiem, który należy podjąć, aby nasza cera po użyciu podkładu wyglądała pięknie, jest dobór odpowiedniej formuły i koloru. Żadna, nawet najlepsza technika nie zagwarantuje nam, że będziemy wyglądać przepięknie, jeżeli odcień tego produktu będzie odcinał się od szyi i reszty ciała.

Z tego powodu podczas jego wyboru warto skorzystać z pomocy konsultantki, a także zdecydować się na preparat, który posiada szeroką gamę kolorystyczną, taki jak lancome teint idole ultra wear. 005 to odcień bardzo chętnie wybierany przez Polki, dlatego testowanie kolorów można zacząć właśnie od niego.

Aplikacja podkładu gąbeczką

Obecnie jedną z najpopularniejszych technik aplikacji podkładu jest ta przy pomocy gąbeczki. Może ona przybierać wiele kształtów — od płaskich, przez okrągłe, aż po te przypominające kroplę. Występują też w szerokiej gamie cenowej, dlatego każda kobieta znajdzie produkt idealny dla siebie.

Podkład aplikuje się za pomocą czystej, zwilżonej gąbeczki. Technika ta daje efekt dość mocnego krycia, dzięki czemu wszelkie niedoskonałości i przebarwienia możemy dobrze zakamuflować. Dodatkowo gąbeczka ze względu na swój precyzyjny kształt umożliwia dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc.

Aplikacja podkładu pędzlem

Kolejną metodą aplikacji podkładu jest wykorzystanie w tym celu specjalnego pędzla. Obecnie na rynku dostępne są różne modele. Wśród nich można wyróżnić w kształcie kociego języczka, flat topu, a także kulki. Dobór konkretnego rozwiązania jest indywidualną kwestią, jednak zwłaszcza ten pierwszy wymaga pewnej wprawy.

Wówczas podkład rozprowadzamy na twarzy tak, jakbyśmy malowali obraz. Z kolei dwa kolejne modele służą do stemplowania, czyli delikatnego wklepywania produktu przy ich pomocy. Pozwala to uzyskać efekt lepszego krycia bez smug. Dodatkowo możliwe jest stopniowanie efektu.

Aplikacja podkładu palcami

Aplikacja podkładu opuszkami palców sprawdza się zwłaszcza w przypadku kosmetyków płynnych takich jak lancome podkład teint idole. Wówczas dozujemy preparat najpierw na dłoń i niewielkie partie przenosimy na twarz, stopniowo rozcierając tak, aby uniknąć efektu maski i nieestetycznych smug.

Ta technika sprawdza się zwłaszcza w przypadku kremów BB lub CC. Bardziej gęste, kryjące formuły lepiej nanosić na twarz przy pomocy pędzla lub gąbki, aby uniknąć smug i efektu maski.