Bazy hybrydowe

Kobiety uwielbiają błyskotki i nowe rzeczy. Kosmetyki to totalny must have u każdej z nich. Tak samo jest w przypadku różnego rodzaju zabiegów upiększających. Obecnie niemalże każda kobieta posiada paznokcie hybrydowe, które robi albo w salonie kosmetycznym albo samodzielnie w domu. Fenomen paznokci hybrydowych to to, że trzymają się one niezwykle dobrze, u wielu kobiet do kolejnej wizyty u kosmetyczki. Hybrydy dają komfort noszenia, nie odpryskują, nie odchodzą płatkami, usztywniają naturalną płytkę paznokcia chroniąc ją przed uszkodzeniami. Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy paznokcie hybrydowe się nie trzymają ale to zwykle jest po prostu wina nieodpowiednio wykonanej stylizacji, źle dobranych produktów lub po prostu słabej płytki paznokcia czy chorób wewnętrznych, które uniemożliwiają dobrą przyczepność.

Jeśli masz problem z nietrzymaniem się hybrydy, koniecznie w pierwszej kolejności zacznij testować różne bazy. Na rynku kosmetycznym jest ich naprawdę mnóstwo. Najlepiej sprawdzają się różnego rodzaju bazy budujące. One są nieco bardziej gęste, jednakże jest to ich zaleta, ponieważ nie doprowadzają do zalewania skórek. Znacznie lepiej się rozprowadzają na powierzchni paznokcia, są samopoziomujące. Ich kolejną zaletą jest to, że można na nich przedłużyć paznokcie o 2-3 mm. Robimy to zupełnie w taki sam sposób jak na żelu, podkładając szablon. Te bazy budujące są prawdziwym hitem zarówno wśród amatorek jak i profesjonalnych stylistek paznokci.

Kolejny rodzaj bazy hybrydowej to baza witaminowa – tego rodzaju baza posiada jak sama nazwa wskazuje różnego rodzaju dodatki witaminowe, które to mają za zadanie odżywiać nam płytkę paznokcia i dostarczać jej składników odżywczych, które niszczona stylizacjami płytka z czasem po prostu traci i potrzebuje odbudowy. Baza witaminowa posiada zwykle w swoim składzie różnych firm witaminę E oraz witaminy z grupy B. Bazy witaminowe zwykle nie są już tak gęste w konsystencji jak bazy budujące, więc należy być bardziej ostrożnym podczas ich aplikacji aby nie zabrudziły nam skórek wokół paznokcia.

Na rynku kosmetycznym stosunkowo niedawno pojawiły się również inne bazy odżywcze, z myślą o paznokciach niezwykle kruchych, łamliwych. Są to bazy proteinowe. Nazwa w tym przypadku również wiele nam mówi o samym produkcie i naprawdę ten rodzaj bazy jest w ostatnim czasie prawdziwym hitem, który rzeczywiście działa i ma ogromny wpływ na stan zniszczonej płytki paznokcia. Baza ta posiada w swoim składzie oczywiście proteiny, które mają zbawienny wpływ na kondycję paznokci. Jest ona również podobnie jak baza budująca dosyć gęsta, dzięki czemu pozwala nadbudować i przedłużyć złamany paznokieć. Sprawia, że paznokcie podczas procesu odrastania stają się coraz mocniejsze, nie kruszą się i nie rozdwajają. Baza proteinowa jest rozpuszczalna w acetonie dlatego też nie ma problemów ze zdjęciem jej nawet jeśli nie mamy profesjonalnego sprzętu – frezarki w domu. Zdejmowanie paznokci zrobionych na tej bazie jest zdecydowanie łatwiejsze, staje się ona pod wpływem removera bardzo plastyczna i stylizacja łatwo, bez problemu odchodzi od płytki paznokcia nie uszkadzając jej w żaden sposób. Jest to niezwykle ważne, gdyż niektóre bazy za mocno przytrzymują się płytki paznokcia i rozpuszczanie w acetonie oraz piłowanie nie daje odpowiedniego efektu przez co musimy działać ze sporą siłą, uszkadzając często mechanicznie nasze paznokcie czy to pilnikiem czy radełkiem.