Brwi na mydło

Czego to kobieta nie wymyśli aby wyglądać pięknie i modnie? Każda z nas jest niezwykle zapracowana, każdy poranek to pośpiech ale mimo to, makijaż musi być wykonany perfekcyjnie. W ostatnim czasie niezwykle modne stało się wyraziste stylizowanie brwi. Wyraziste nie pod tym względem, że mają one bardzo mocny, ciemny kolor, który będzie przytłaczał ( choć oczywiście i takie stylizacje się zdarzają ), ale wyraziste jeśli chodzi o zaznaczenie kształtu oraz włosków.

Kobiety uwielbiają szukać coraz nowszych, lepszych rozwiązań aby się upiększać, brwi na mydło to właśnie jedno z nich. Natomiast przypomnijmy sobie, jakie metody stylizacji brwi były chętniej używane jeszcze całkiem niedawno?

Zdecydowanie większość kobiet stawia na pomadę do brwi. Jest to zrozumiałe, gdyż formuła pomady jest bardzo prosta w aplikacji, jest niezwykle trwała, w większości firm wodoodporna, więc swobodnie możemy ją nosić nie obawiając się o to, że nawet w upalny dzień kiedy pot pojawi się na naszej twarzy nie spłynie nam i nie zrobi nieestetycznych śladów. Pomadę najwygodniej jest nakładać cienkim, skośnym pędzelkiem. Wówczas idealne wyrysowanie kształtu nie będzie dla nas żadnym problemem.

Inna metoda, znacznie delikatniejsza jeśli chodzi o uzyskiwany efekt  i mniej dokładna to cienie do brwi. One dają nam subtelny efekt, oczywiście możemy tu również przesadzić i zrobić sobie mocne, ciemne brwi ale jest to niezwykle ryzykowne zagranie  – cienie nie są już tak bardzo trwałe, łatwo się wycierają i mogą stworzyć nam na czole psikusa.

Kredki do stylizacji brwi podobnie jak pomady są niezwykle trwałe, bardzo precyzyjne, tutaj możemy uzyskać na pewno efekt mocno wyrysowanej, dokładnej brwi. Jeśli dodatkowo obrysujemy kontury korektorem – efekt odcięcia murowany.

Jednak co ze wspomnianymi brwiami na mydło? Jak ta metoda działa, jakie mydło będzie najlepsze? Ta metoda jest zdecydowanie dobrym trikiem dla osób, które mają swoje dość delikatne i niesforne brwi. Po wyczesaniu włosków na mydło, stają się one pełniejsze, grubsze i łatwo można je ułożyć w zależności od pożądanego kształtu. Metoda ta nie ma wielkich przeciwwskazań do stosowania, jedyne minusy jakie można odczuć po długotrwałym jej stosowaniu to nieco bardziej przesuszona skóra wokół brwi oraz osłabione włoski jeśli robimy to mocno i nieumiejętnie. Jeśli chodzi o samą technikę stylizowania brwi na mydło – czy robić to przed czy po podkładzie? Otóż stylizację należy wykonać przed podkładem. Jest to niezwykle ważne, gdyż jeśli nałożyłabyś najpierw podkład a potem mydło, mogłoby się ono zmieszać z podkładem i stworzyć nieestetyczne plamy, które ciężko byłoby zlikwidować. Mydło najpierw delikatnie moczymy w wodzie aby zmiękło i łatwiej dało nam się nabrać na spiralkę, czy inną szczoteczkę, którą będziemy czesać brwi. Następnie obkręcając spiralką nabieramy nie za dużą ilość mydła i zaczynamy układać nasze brwi przeczesując je do góry czy na bok zależnie od efektu jaki chcecie uzyskać. Kiedy brwi są idealnie ułożone, możesz pozostawić je tak, ale możesz również pokusić się o delikatne wypełnienie ich jasną pomadą czy cieniem aby jeszcze bardziej zaznaczyć ich kształt ale jednocześnie nie ukryć tego, w jaki sposób wystylizowane zostały włoski. Zbyt ciemna pomada czy cień mogłyby je zwyczajnie zakryć.