Szafki czy szuflady co lepiej wybrać w łazience?

meble lazienkowe

Dobór odpowiednich mebli ma wpływa funkcjonalność każdego pomieszczenia, również łazienki. Wybierając umeblowanie, trzeba zwrócić uwagę na osobiste preferencje, ale również powierzchnię i kształt pomieszczenia. Bez wątpienia w łazienkach przydaje się dobrze zorganizowana przestrzeń do przechowywania. Co wybrać, szafki czy szuflady? Sprawdźmy zalety obu opcji.

Zalety szafek w łazience

Meble w łazience mogą być rozmieszczone na wiele sposobów. W większości domów typowym miejscem jest szafka pod umywalką. Ta opcja pozwala nie tylko zakryć elementy instalacji baterii, ale świetnie zorganizować przestrzeń do przechowywania. Do największych zalet szafek w łazience zaliczyć można z pewnością dużo miejsca do przechowywania. Sprawdzają się do schowania kosmetyków, ale także środków czystości, które nie rzadko zajmują dużo miejsca.

Dodatkowo mogą być większych rozmiarów oraz różnych kształtów tak, jak przykładowo tradycyjne słupki. Dzięki zamykanym drzwiczkom, z łatwością schowamy przedmioty bardziej osobiste. Szafki łazienkowe w różnorodnej odsłonie znajdziemy między innymi w ofercie producenta mebli Paw Meble.

Kiedy sprawdzają się szuflady w łazience?

Szuflady w meblach wbrew pozorom to bardzo praktyczne rozwiązanie. Głównie dlatego, że dostępne są w wielu rozmiarach zarówno pod względem szerokości, jak i głębokości. Daje to ogromne możliwości do przechowywania różnorodnych przedmiotów. Co więcej, bez trudu możemy zamontować szuflady w szafce pod umywalką. Dostępne są modele ze specjalnymi wycięciami na rury i elementy instalacji baterii. Szuflady zdecydowanie lepiej sprawdzają się do organizacji małych przedmiotów. Ułatwiają przechowywanie kosmetyków, biżuterii oraz papieru toaletowego.

Co lepiej sprawdzi się w łazience – szuflady czy szafki?

Oba rozwiązania posiadają wiele zalet i doskonale sprawdzają się w łazienkach. Dlatego wybór warto uzależnić od swoich osobistych preferencji oraz tego, na co pozwala nam wielkość łazienki. Z powodzeniem możemy połączyć szafki z szufladami przykładowo pod zlewem wybierając szuflady, a do tego wolnostojącą szafkę w postaci słupka. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na takie rozwiązanie, wtedy trzeba zastanowić się, co chcemy przechowywać w meblu oraz dostosować ilość szuflad bądź półek do naszych potrzeb.