Jakie zawieszki najlepiej nadają się do zamków błyskawicznych?

zawieszki do zamkow blyskawicznych

Zawieszki do suwaków pełnią dwie podstawowe funkcje. Przede wszystkim funkcjonalność – pomagają w użyciu suwaka, przesunięciu go po łańcuchu spinającym. Druga opcja to estetyka – nadają one ubraniu określony styl, szczególnie jeśli są kolorowe, o niestandardowych kształtach. Jakie są najpopularniejsze typy zawieszek do zamków błyskawicznych? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Najpopularniejsze typy zawieszek do zamków błyskawicznych

Najpopularniejszymi rodzajami zawieszek do zamków są wersje plastikowe oraz metalowe. Pierwsze z nich mieszczą się na sznurkowej pętelce i często mają intensywne kolory (tzw. zawieszki sznurkowe). Ich najważniejszą częścią jest plastikowy lub gumowy element – często personalizowany, z logiem lub grafiką danej firmy. Drugi typ to charakterystyczne metalowe zawieszki do zamków błyskawicznych w kształcie kłódki. Mają one jeszcze jedną funkcję – mogą posłużyć do naprawy zepsutego uchwytu w suwadle.

Metalowe zawieszki do zamków jako funkcjonalny element odzieży

Funkcjonalne metalowe przywieszki pozwalają szybciej i sprawniej pochwycić suwak i przesunąć go po łańcuchu spinającym. Kłódka na nich pełni natomiast funkcję specjalnego łącznika, który można bezproblemowo wielokrotnie zakładać lub zdejmować. Przymocowanie metalowej przywieszki do suwaka jest bardzo proste – korpus suwaka ma małe mocowanie, do którego można przyłączyć zawieszkę.

Plastikowe zawieszki do zamków – jak wyglądają?

Gumowe, plastikowe zawieszki do zamków mogą być idealnym nośnikiem reklamy. Najczęściej produkuje się je z miękkiego tworzywa sztucznego (PCV). To elastyczny i wodoodporny materiał, który wykazuje wysoką odporność na zniekształcenia, powstające pod wpływem bardzo wysokiej lub niskiej temperatury. Gumowe przywieszki do zamków przez długi czas pozostają w dobrym stanie. Mogą mieć różnorodne kształty (m.in. koła, kwadratu, prostokąta).

Dobrej jakości zawieszki do zamków można odnaleźć wśród oferty cenionego producenta naszywek na ubrania IMAR.

Zawieszki DIY

Niektórzy producenci dają możliwość własnoręcznego stworzenia zawieszki – przy pomocy określonych półproduktów. Przywieszka może powstać ze skóry, rzemyków, ozdobnych i kolorowych sznurków. Owe półprodukty przymocowuje się do suwaka z kółkiem.