Na co zwrócić uwagę, kupując kocioł na pellet sklepie online?

piec na pellet

Zakupy internetowe stają się coraz popularniejsze. Kupujemy nie tylko odzież, jedzenie czy sprzęt elektroniczny, ale także… kotły centralnego ogrzewania! Jak się okazuje dobry i wydajny kocioł na pellet można kupić online. Oczywiście pod warunkiem, że zwróci się uwagę na kilka ważnych kwestii podczas wyboru. Jak zatem kupować kotły c.o. na pellet online? Odpowiedzi w naszym dzisiejszym artykule!

Parametry kotłów na pellet

Jeśli chodzi o parametry kotła na pellet, nie ma najmniejszej różnicy, czy będzie on kupiony stacjonarnie, czy online. Ta druga opcja jest natomiast zwykle korzystniejsza, jeśli chodzi o cenę oraz wybór. Warto dodać, że kupując online, trafiamy na bardzo dokładny i szczegółowy opis produktu, a do tego możemy bez problemu pobrać kartę produktu z wszelkimi informacjami technicznymi. Podczas zakupów stacjonarnych nie zawsze będziemy w stanie uzyskać tak wiele informacji.

Wiedząc już, że kupując piece na pellet online możemy przebierać w naprawdę wielu produktach, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, jeśli chodzi o kotły. Tanie paliwo jak się okazuje, to nie wszystko. Co jeszcze jest ważne?

  • Oznaczenia na kotle: tabliczka znamionowa wraz z klasą oraz znakiem CE, etykieta energetyczna, nazwa dostawcy, identyfikator modelu, klasa efektywności;
  • Wykonanie kotła – brak ostrych krawędzi czy wystających elementów, o które łatwo się uderzyć – warto dokładnie obejrzeć rysunki techniczne;
  • Wskazanie rodzaju paliwa – niektóre kotły tanie paliwo mogą służyć do spalania kilku rodzajów paliw stałych, inne są dedykowane tylko do węgla czy wyłącznie pelletu;
  • Sprawność kotła – im wyższa sprawność, tym efektywniejsze ogrzewanie domu;
  • Pojemność komory zasypowej – informacja, jak długo będzie pracował kocioł bez podkładania.

Kotły na pellet – wybierz klasę 5

Kupując kocioł na paliwo stałe do swojego domu, niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na to, by był on jak najbardziej ekologiczny i oszczędny. Jak podpowiada doradca ze sklepu 499.pl – kotły na pellet:

Wybierając kocioł na pellet, należy upewnić się, że posiada on najwyższą klasę, czyli 5. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ za kilka lat kotły o niższej klasie będą musiały zostać wymienione. Kotły na pellet klasy 5 powinny posiadać stosowny certyfikat wydany przez akredytowane laboratorium badawcze oraz oznaczenie na tabliczce znamionowej. Należy upewnić się, że wszystkie te informacje dotyczą dokładnie wybranego kotła o tej samej mocy i tym samym dopuszczalnym paliwie do spalania.

Wybór odpowiedniego kotła c.o. do swojego domu to nie lada wyzwanie. Chcąc oszczędzić czas i pieniądze, warto dokonać zakupu online. Należy jednak dokładnie sprawdzić wszystkie parametry urządzenia, prześledzić kartę produktu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości – skontaktować się ze sprzedawcą.