Powiększanie ust bez igły

Kobiety chcą wyglądać idealnie niezależnie od wieku. Każda z nas ma swoje zalety, atuty, z których jest niezwykle zadowolona, wręcz dumna, ale również pojawiają się wady, które chciałaby często albo całkowicie ukryć, a jeśli się nie da to całkowicie zlikwidować nawet jeśli wiąże się to z poważnym zabiegiem. Jakiś czas temu był wielki bum na powiększanie ust za pomocą ostrzykiwania kwasem. Oczywiście wiele kobiet z tego zabiegu skorzystało i korzysta do tej pory, jednak nie każdej z nas to pasuje, poza tym jest to dosyć droga inwestycja.

Ostrzykiwanie kwasem kosztuje kilkaset złotych zależnie od tego w jakim salonie, w jak dużym mieście jest ono wykonywane. Dodatkowo nie jest to zabieg w pełni bezpieczny, zawsze kiedy mamy podczas zabiegu wykonywane zastrzyki, wprowadzane igły pod skórę musimy pamiętać o ryzyku, że jakieś nerwy wokół mogą zostać uszkodzone jeśli kosmetolog nie wykona tego dokładnie i precyzyjnie. Dodatkowo pamiętaj, że ostrzykiwanie daje ładne efekty ale tylko na jakiś czas i po nim usta stopniowo wracają do normalności a Ty musisz wydać znowu pieniądze na to aby je uzupełnić.

Jak sobie zatem poradzić aby nie wydawać tak wielkich sum i czuć się bezpiecznie ale jednocześnie cieszyć się pięknymi, pełnymi ustami? Koniecznie zastanów się nad swoim makijażem. Czy wykonujesz go poprawnie i czy to właśnie ta sfera nie mogłaby Ci pomóc na co dzień w uzyskiwaniu tego pożądanego efektu? Zastanów się czy metoda malowania ust w stylu ombre czy mocne obrysowanie ich konturówką nie byłoby lepszym i dużo tańszym rozwiązaniem? Z pewnością tak! Makijaż ust w klimacie ombre nada im pełnego wyrazu, sprawi, że będą wybijać się one optycznie na pierwszy plan. Jak to wykonać? Jeśli chcesz aby efekt był naprawdę mocno widoczny, najpierw dokładnie, precyzyjnie obrysuj krawędzie swoich ust konturówką. Możesz wykonać to po ich naturalnej linii ale również możesz sprawić by były optycznie jeszcze większe i w tym przypadku należy obrysować usta kredką nieco powyżej naturalnej linii. Zrób nowy kontur dokładnie nad linią ust pilnując przy tym ich kształtu. To sprawi, że usta będą wydawać się większe o te 2-3mm a to już jest naprawdę wiele jeśli spojrzymy na całość. Kolejnym krokiem jest wykonanie wcześniej wspomnianego ombre. Najpierw ciemniejszym kolorem szminki zaczynamy wypełniać usta od zewnętrznej strony, od konturu do środka ust. Środek jednak zostawiamy pusty aby tam nałożyć nieco jaśniejszy odcień pomadki. Kiedy ciemny kolor jest nałożony idealnie, wówczas właśnie nakładamy kolor jaśniejszy i pędzelkiem czy innym aplikatorem zaczynamy łączyć delikatnie aby zatrzeć granicę tych kolorów między sobą i aby ombre wyszło naturalne. Kiedy pomadki wyschną możesz ten efekt powiększenia ust już zostawić w takiej wersji matowej, ale możesz również dołożyć objętości i ponętnego tonu – wówczas postaw dodatkowo na koniec na sporą ilość błyszczyku. Niech to nie będzie błyszczyk z drobinkami brokatu – taki pozostaw swojej nastoletniej córce, użyj zwykłego bezbarwnego błyszczyka. który nada objętości ustom, sprawi że będą one wydawały się mokre, kuszące i bardzo sexi.

Te triki z pewnością pomogą Ci pozbyć się kompleksów i nie narażą Cię na to, abyś musiała korzystać z drogich zabiegów pielęgnacyjnych związanych z ostrzykiwaniem. Koniecznie zastanów się, która metoda będzie dla Ciebie bardziej korzystna!