Dlaczego lakier hybrydowy odpada?

Manicure hybrydowy to jedna z metod dbania o urodę, która cieszy się największą popularnością wśród kobiet w każdym wieku. Panie chcą czuć się elegancko, nie chcą zamartwiać się o to, czy lakier na ich paznokciach odpryśnie, czy po dwóch dniach będzie trzeba daną stylizację zmyć bo będzie wyglądała po prostu źle. Większość kobiet chodzi na manicure hybrydowy czy żelowy do salonów kosmetycznych ale i tam czasami zdarzają się sytuacje, kiedy lakier nie trzyma się odpowiednio i panie wracają z reklamacją po 2-3 dniach. Jakie zatem mogą być tego przyczyny?

Z pewnością jedną z przyczyn może być nieodpowiednie zmatowienie płytki paznokcia przed nałożeniem bazy. Jeśli nie zrobisz tego dokładnie w każdym miejscu, wówczas w tych miejscach, gdzie paznokieć nie jest dobrze zmatowiony baza znacznie gorzej będzie się trzymać co spowoduje, że zacznie pojawiać się tam powietrze i to już może z czasem być dla nas niebezpieczne. Powietrze i wilgoć jaka może wkraść się pod bazę może spowodować, że zacznie rozwijać się tam grzybica lub inna choroba paznokci, która może narobić nam niestety wielkich szkód. Jeśli widzisz, że baza zaczyna odchodzić od paznokcia to nie noś tej stylizacji dłużej, zdejmij ją i nie narażaj się na choroby.

Innym rozwiązaniem sprawy słabo trzymających się lakierów hybrydowych może być kwestia zbyt przetłuszczającej się płytki paznokcia, którą trzeba bardziej wytrawić. Jak to się dzieje i co to oznacza? Otóż, w niektórych przypadkach samo przemycie płytki paznokci cleanerem nie rozwiązuje sprawy. Należy wtedy użyć dodatkowo primera kwasowego lub bezkwasowego. Kwasowy oczywiście będzie nieco mocniejszy. Primer dodatkowo odtłuści płytkę paznokci i przygotuje ją do nałożenia bazy. Primer samodzielnie wyparowuje, nie należy go utwardzać w lampie.

Wolny brzeg – czym jest i dlaczego jest ważne jego zabezpieczenie podczas malowania? Wolny brzeg jest to końcówka naszego rosnącego paznokcia. Kiedy malujesz paznokcie lakierem, nakładaj zarówno bazę, kolor jak i top właśnie na ten wolny brzeg – nie zapominaj o tym. Wystarczy tylko po nim delikatnie przejechać aby nadać warstwę zabezpieczającą. Jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz odpryskiwaniem lakieru, zapowietrzaniem.

Jeśli żadna z wymienionych metod nie pomaga i manicure wciąż nie jest w stanie idealnym przez 2 tygodnie, pomyśl jeszcze o tym jak precyzyjnie malujesz paznokcie i czy podczas malowania nie zalewasz skórek wokół. Nie musi to być wielkie niedociągnięcie, wystarczy niewiele ale jeśli jest za blisko wału paznokciowego czy bocznych opuszek, wówczas również możesz doprowadzić do zapowietrzenia. Kiedy każda metoda została przez Ciebie sprawdzona i wciąż masz problem, zastanów się nad zmianą marki swoich produktów do stylizacji, przemyśl czy Twoja lampa do utwardzania lakierów dobrze świeci, czy diody lub świetlówka nie są już przestarzałe.