Olejek rycynowy to sposób na piękne włosy

Nie da się ukryć, że włosy są niezwykle wrażliwym elementem kobiecego piękna. Długie, gęste i błyszczące loki przyciągają męski wzrok. Jednak niewiele kobiet może się pochwalić zjawiskową fryzurą. Wszystko zależy od genów i stosowania odpowiednich kosmetyków. Na szczęście, właściwa pielęgnacja może zdziałać cuda i nie wymaga ogromnych nakładów finansowych oraz częstych wizyt u fryzjera.


Kobiety borykają się z wieloma problemami dotyczącymi włosów. Jest to przede wszystkim częste wypadanie, choroby skóry głowy, utrata blasku, podatność na zniszczenia czy ogólne wysuszenie. Większość wymienionych dolegliwości można zniwelować odpowiednią dietą, ale to rozwiązanie, które wymaga czasu, pracy i ogromnego poświęcenia. Trzeba wykonać badania, odwiedzić lekarza oraz dietetyka, by zbilansować jadłospis, a na efekty czeka się bardzo długo. Dlatego większość kobiet sięga po pomoc doraźną i udaje się do lokalnej drogerii. Wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów jest ogromny. Od szamponów na bazie pokrzywy po wyszukane maski wygładzające. Czasem trudno dokonać właściwego wyboru. Finalnie, panie wydają mnóstwo pieniędzy na różne specyfiki, które później się nie sprawdzają. Nieudany zakup ląduje na półce w łazience, a klientka udaje się po kolejny drogi środek, a przecież wystarczy wydać kilka złotych na olejek rycynowy.


Olejek rycynowy to lek znany od wielu lat. Stosowały go nasze babcie i prababcie. Chyba każdy słyszał o cudownej maseczce z żółtka i olejku rycynowego. Nakładało się ją raz w tygodniu na włosy, pozbywając się łupieżu i problemu z wypadaniem. To co pomagało dawniej, świetnie sprawdzi się również dzisiaj.


Wystarczy na kilka godzin przed myciem nałożyć olejek rycynowy na skórę głowy i lekko wmasować. Zabieg nie należy do przyjemnych, bo konsystencja olejku jest bardzo gęsta, ale warto się poświęcić, bo już po kilku zastosowaniach można zauważyć efekty. Pierwszy efekt kuracji rycynowej to usunięcie łupieżu. Nawilżona skóra głowy zaczyna prawidłowo funkcjonować. Kolejne tygodnie sprawią, że włosy przestaną wypadać ponad normę, łamać się i puszyć. Z biegiem czasu fryzura się zagęści i nabierze blasku.


Efekty zależą od stopnia zniszczenia włosa oraz predyspozycji genetycznych. Olejek rycynowy nie sprawi, że cienkie, delikatne i rzadkie z natury włosy nagle staną się gęste i grube. Rycyna niweluje jedynie efekt niewłaściwej pielęgnacji czy zaniedbań, pozwalając włosom wrócić do naturalnego stanu bez korzystania z drogich kuracji. Warto korzystać z naturalnych kosmetyków. Często najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze.