Odżywienie paznokci

Odżywienie paznokci których kobiety obecnie nie wyobrażają sobie tego aby nie mieć zrobionych paznokci hybrydowych czy też żelowych. Każda z nas chce czuć się zadbana i prezentować się jak najlepiej. Często nawet w pracy wymagają tego od nas więc jest to usługa konieczna, której nie możemy sobie odpuścić. Co jednak w przypadku, kiedy nasze paznokcie są naprawdę w słabej kondycji i zaczynają nam się mocno rozdwajać albo łamać? Niestety ciągłe i częste wykonywanie stylizacji czy to żelowej czy samej hybrydy, niszczy paznokcie i powoduje ich spore wysuszanie w związku z tym niestety należy naprawdę dbać o to i od czasu do czasu robić sobie nawet w tych stylizacjach przerwę na regenerację.

Stylistki paznokci zapewniają, że nie jest to konieczne i rzeczywiście, jeśli wykonują stylizację dobrze i w odpowiedni sposób, faktycznie nie niszczą nam płytki paznokcia tak bardzo. Jednak jest wiele kobiet, które wykonują paznokcie u amatorek lub samodzielnie w domu i wówczas bardzo często proces ściągania masy hybrydowej czy żelu prowadzi do dużych uszkodzeń paznokci. Co zatem zrobić w czasie akcji regeneracji?

Po pierwsze postaw na oliwki i olejki nawilżające. One oczywiście mają zbawienny wpływ przede wszystkim na skórki wokół paznokci, ale nie zapominaj również o tym, że płytka paznokci również potrzebuje nawilżenia. Świetnym sposobem jest ciepła kąpiel z oliwki i soku cytrynowego. Należy podgrzać nieco oliwę i wkropić do niej sok z cytryny. Następnie mocz w tej miksturze dłonie przynajmniej 15 minut. Ten zabieg sprawi, że dłonie będą bardziej nawilżone, paznokcie wygładzone i rozjaśnione – lakiery bowiem niestety powodują powstawanie przebarwień, ale właśnie z nimi radzi sobie świetnie cytryna.

Kolejnym dobrym składnikiem dla naszych paznokci będzie olejek rycynowy. Ten olejek świetnie rozprawi się z kruchymi, łamliwymi paznokciami. Wcieraj go dwa razy dziennie by stopniowo sprawić, że rozdwajające i kruszące się paznokcie przestaną istnieć.

Nie zapominaj również o tym, że warto paznokciom i skórkom wokół paznokci zafundować kąpiele witaminowe, które idealnie będą odżywiać paznokcie i sprawią, że będą one dużo mocniejsze, twardsze i nie będą się już łamać. Aby przygotować taką kąpiel powtórz zabieg z ciepłą oliwą. Ona powoduje, że składniki odżywcze lepiej będą wchłaniać się w dłonie i paznokcie. Podgrzej oliwę z oliwek i wciśnij do niej mix witaminy A+E – takie ampułki możesz kupić w każdej aptece. Dodatkowo przyjmuj również te witaminy jako suplement diety.

Czy słyszałaś coś o siemieniu lnianym? Len to również najlepszy przyjaciel zniszczonych i mocno osłabionych paznokci oraz wysuszonych dłoni. Jak sobie poradzić aby on również nam pomógł? Przygotuj sobie kąpiel lnianą. Zalej siemię lniane wrzątkiem i odczekaj aż się zaparzy i odrobinę wystygnie. Po kilku minutach powstanie kleik i w nim właśnie przez 20-30 minut mocz dłonie. Świetnie wpływa to na poszarpane i wysuszone skórki wokół paznokci, powoduje również, że płytka paznokcia staje się mocniejsza, nie łamie się i nie rozdwaja.

Każdy z wymienionych sposobów jest jak najbardziej skuteczny – jedynym warunkiem jest to, że musisz być konsekwentna w tych działaniach i musisz wykonywać je systematycznie. Wówczas szybko zobaczysz efekty!