Jeep Renegade – niezawodny w mieście i na dzikich bezdrożach

samochod

Jeep Renegade to jeden z najmniejszych modeli z segmentu SUV dostępnych na rynku. Jest to równocześnie najmniejszy z produkowanych współcześnie Jeepów. Rozmiar tego auta potwierdza, że zamiarem amerykańskich inżynierów było stworzenie samochodu idealnego do poruszania się po miejskich aglomeracjach. Czym im się udało? Czy Jeep Renegade sprawdza się również poza miastem? Odpowiedzi na te pytania szukaj w dalszej części naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Krótka historia i wygląd modelu

Nazwa Renegade początkowo używana była do określania jednej z wersji wyposażenia produkowanego w latach 1955-1983 klasycznego modelu Willys’a CJ, a następnie studyjnego wariantu dwumiejscowego Jeepa z 2008 roku. Pełnoprawny SUV o nazwie Renegade produkowany jest od roku 2014. Auto powstało we współpracy inżynierów ze Stanów Zjednoczonych i Europy, a konkretnie Włoch. Jest to pierwsze auto koncernu Fiat Chrysler Automobiles, a także pierwszy model Jeepa produkowany w całości poza Ameryką Północną. Renegade został zbudowany na płycie podłogowej wykorzystanej wcześniej m.in. we Fiacie 500L oraz Fiacie 500X, który jest dla niego bliźniaczym modelem pod względem konstrukcyjnym.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w salonie samochodowym ADF Auto z Wrocławia, który jest oficjalnym dealerem marki Jeep:

Od początku było wiadomo, że Renegade będzie inny niż wszystkie Jeepy produkowane do tej pory. Nie chodzi wyłącznie o kompaktowy (jak dla segmentu SUV) rozmiar. Auto to wyróżnia się także niekonwencjonalnym wyglądem. W oczy rzucają się przede wszystkim charakterystyczne tylne lampy w kształcie kwadratu. Dzięki nim z pewnością nie pomylisz go z żadnym innym modelem. Przód samochodu stylizowany jest na znanym powszechnie Wranglerze (okrągłe reflektory, grill z siedmioma wlotami powietrza), więc tam nie ma za wiele nowości. Wygląd najmniejszego z dostępnych na rynku Jeepów jest zgodny z ideą marki. Auto ma w sobie nutę wyjątkowości i wyróżnia się na tle podobnych modeli z tego samego segmentu.

Dlaczego warto inwestować w Jeepa Renegade?

Jeep Renegade to auto dla wszystkich osób, które cenią sobie wygodę i styl podczas codziennego poruszania się po mieście, a dodatkowo lubią co jakiś czas udać się na bezdroża, aby poczuć adrenalinę znaną z jazdy w stylu off-road. Aktualnie jest to jeden z najlepiej sprzedających się SUV-ów wśród europejskich konsumentów. Chętnie jeżdżą nim kierowcy z Polski, w tym z Wrocławia. Jeep Renegade to model, który bez problemów można dopasować do własnych potrzeb. Sprawdza się zarówno jako auto rodzinne, jak i samochód dla aktywnego singla. Jego popularność nie powinna nikogo dziwić.

Podstawą sukcesu tego auta jest wszechstronność. To model niezawodny w mieście i na dzikich bezdrożach. W trakcie poruszania się po dużych aglomeracjach zapewnia płynną jazdę w komfortowych warunkach. Wszystko dzięki zaawansowanym układom bezpieczeństwa i bogatemu wyposażeniu. Obecnie produkowana wersja 4×4 to hybryda typu Plug-in Hybrid, oferująca nie tylko świetne właściwości jezdne, ale również możliwość bezemisyjnej jazdy po mieście na dystansie 48 km.

Wysoki prześwit, napęd na cztery koła oraz różne tryby jazdy w zależności od rodzaju podłoża są z kolei gwarancją niesamowitej frajdy w czasie wyjazdu w teren. Nowoczesny wygląd, doskonałe osiągi, wyśmienity potencjał terenowy oraz możliwość personalizacji wyposażenia i dodatków – wszystko to sprawia, że Jeep Renegade śmiało może pretendować do tytułu najlepszego samochodu w swojej klasie.