Co najlepiej nawilża skórę?

Nawilżaj skórę aby czuć się pięknie przez długi czas!
Każdy to powtarza nieustanie „nawilżaj skórę – będziesz młodsza” i rzeczywiście jest to prawdziwe stwierdzenie, które szczególnie kobiety, ale i oczywiście panowie powinni brać sobie szczerze do serca. Nawilżanie skóry czy to twarzy czy całego ciała pozwala nam utrzymać ją w nienagannej a nawet w bardzo dobrej kondycji. Pozwala na to aby była ona napięta, gładka i odżywiona. Wszystko zależy oczywiście również od tego w jakiej kondycji jest nasza skóra, jaki mamy typ cery – czy jest ona sucha, mieszana czy może przetłuszczająca się, naczynkowa. Każdy typ cery ma swoje tory pielęgnacyjne, które należy szczególnie zachować aby nie pogorszyć stanu skóry. Czy można pogorszyć? Oczywiście i to w bardzo prosty sposób! Jeśli nie będziesz odpowiednio nawilżać skóry suchej – doprowadzisz ją do przsuszenia i łuszczenia. Jeśli za bardzo zaczniesz ją natłuszczać – możesz spowodować zapychanie porów. Bardzo podatna na takie trudne zmiany pielęgnacyjne jest cera mieszana i tłusta. Tutaj bardzo łatwo niestety przesadzić z danym kosmetykiem czy to z linii pielęgnacyjnej czy też z kosmetyków kolorowych i doprowadzić do zapychania porów. Jak zatem należy dbać o stan naszej cery? Zapewnij jej kosmetyki dostosowane do rodzaju skóry z bardzo bogate w witaminy i inne składniki odżywcze substancje.


Jakie witaminy będą tymi kluczowymi i co one dają naszej skórze? Na pewno postaw na witaminę A, B oraz E. Są to niezbędniki, które sprawią, że nasza skóra stanie się napięta, gładka i będzie w pełni nawilżona. Witamina A jest niezwykle ważnym składnikiem dlatego, że przyspiesza odnowę naskórka i wspomaga produkcję kolagenu. Kolagen jak wiadomo powszechnie jest odpowiedzialny za elastyczność skóry, sprawia, że staje się ona bardziej napięta i gładka. Zmarszczki dzięki kolagenowi nie uwidaczniają się tak szybko, poza tym linie twarzy nie zaczynają opadać wraz z wiekiem jeśli poziom kolagenu jest zachowany. Jeśli kolagen nie jest produkowany w odpowiedniej ilości a to ma miejsce już w pewnym wieku bo produkcja jest po prostu coraz mniejsza, wówczas buzia traci swoje rysy, policzki zaczynają lekko opadać i wyraz twarzy robi się nieco bardziej smutny. Daltego właśnie aby do tego nie dopuścić należy używać bogatych w składniki kremów i maseczek.


Co robi witamina B? Dokładnie chodzi o witaminę B3, która to bardzo dobrze radzi sobie wspomagając regenerację skóry, zapobiega utracie wody oraz ma działanie przeciwstarzeniowe. Neutralizuje ona działanie wolnych rodników, które to powodują, że skóra starzeje się znacznie szybciej i ma ona nieprawidłową strukturę. Witamina B3 ma również swój udział w powstawaniu ceramidów,które to mocno wspierają regenerację naskórka i powodują, że nie traci ona wody – czyli nie ulega wysuszeniu.


Witamina E również ma działanie przeciwrodnikowe. Warto również aby kremy czy sera do twarzy miały w sobie witaminę C – ona ma działanie odmładzające i rozjaśniające wszelkie przebarwienia, które z wiekiem coraz bardziej powstają na skórze. Jeśli natomiast widzisz, że Twoja cera mimo pielęgnacji dalej jest sucha, traci wodę, może warto zastanowić się czy nie zacząć używać emolientów, które są cięższe w konsystencji ale idealnie działają okluzyjnie, czyli otulają skórę tworząc gładki płaszcz ochronny na jej powierzchni – są szczególnie zalecane osobom chorującym na AZS.


Jeśli jesteś w okresie jesienno-zimowym i zauważasz, że Twoja cera stała się bardziej wrażliwa, bardziej sucha, to wina sezonu grzewczego i warto poza pielęgnacją kremami zadbać również o dobry nawilżacz powietrza. On spowoduje, że z naskórka nie będzie nadmiernie parowała woda. Do tego oczywiście odpowiednio dobrze uzupełniaj płyny – pij dużo wody i stosuj kremy, maseczki czy sera regularnie – wówczas efekt pięknej, młodej i nawilżonej skóry murowany!