Jak się pozbyć cellulitu?

Jak się pozbyć cellulitu to zagadnienie, które kręci się po głowach wielu kobiet. Zastanawiają się one nieustannie nad tym, czy są jakieś sprawdzone i niezawodne sposoby na to, by wygrać walkę z cellulitem. Przede wszystkim, należy zacząć od tego, że nie jest on chorobą. Niektóre z pacjentek mylą cellulit z zapaleniem tkanki łącznej. Natomiast, zarówno wpływ na zdrowie jak i przyczyny jego powstawania, są zupełnie inne.

Co wpływa na powstawanie cellulitu?

Cellulit występuje o wiele częściej u kobiet. Średnio 9 na 10 przedstawicielek płci pięknej posiada ten problem, natomiast u mężczyzn jest to tylko dwóch na 100 osobników. Na występowanie cellulitu ma wpływ również wiek. Takie zaburzenie występuje najczęściej u kobiet w okolicach 30. Kolejnym czynnikiem wpływającym na pojawienie się cellulitu jest także budowa ciała. Niektóre osoby mają genetyczną predyspozycję do odkładania się tłuszczu. Są to ludzie z budową endomorficzną. Ten typ sylwetki wpływa na cellulit tak samo jak styl życia. Osoba, która jest mniej aktywna, poświęca mniej czasu na ruch, a także nie odżywia się w sposób zdrowy i wartościowy jest bardziej podatna.

Stopnie cellulitu

Cellulit może się różnić i są jego konkretne stopnie. Stopień 0 to stopień bez efektu pomarańczowej skórki. Stopień pierwszy występuje wtedy, kiedy po ściśnięciu skóry, na przykład na udzie, pojawiają się wgłębienia i deformacje. Stopień drugi występuje wtedy, kiedy deformacje są widoczne podczas wszystkich czynności, czyli wtedy, kiedy chodzimy, leżymy lub stoimy. Stopień 3 występuje wtedy, gdy pomarańczowa skórka jest widoczna cały czas.

Cellulit powstaje przede wszystkim przez zbyt niską aktywność fizyczną. Siedzący tryb życia, nadmiar soli w posiłkach, a także spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Co więcej, na powstawanie cellulitu może mieć wpływ również silny i długotrwały stres. Może się pojawić o osób ze schorzeniami hormonalnymi.

 

Dieta na cellulit

Z pewnością zastanawiasz się wciąż jak się pozbyć cellulitu, jakie są skuteczne sposoby walki z nim? W internecie można spotkać na liczne artykuły i niektóre z nich są bardziej wartościowe, niektóre mniej. Z pewnością najlepsze rezultaty przynoszą ćwiczenia przystosowane specjalnie do walki z cellulitem. Zakładają one redukcję tkanki tłuszczowej i wykonywanie ćwiczeń ogólnorozwojowych. Nie tylko ćwiczenia, ale także dieta, pozwalają w walce z tą dolegliwością. Dieta na cellulit to przede wszystkim spożywanie sporej ilości warzyw i redukcja przyjmowanych węglowodanów prostych. Nie zaleca się spożywania słodyczy oraz artykułów mącznych. Warto odstawić chleb, batoniki i czekolady.

Zabiegi

Coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej. Te pomagają pozbyć się cellulitu w sposób szybki i prosty. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa. Bezpośrednio do ciała, pod skórą, wstrzykiwane są preparaty, które powodują rozkład cellulitu. Jest to rozwiązanie szybkie i skuteczne, jednak niezbyt zdrowe. Z pewnością bardziej zalecamy standardowy trening lub zmianę diety.

Kosmetyki

Kolejnym sposobem na to jak się pozbyć cellulitu są kosmetyki antycellulitowe. Należą do nich żele i kremy. Warto mieć na uwadze, że nie wykonają jednak całej pracy za nas. Mogą zredukować cellulit i stopniowo przywrócić skórę do upragnionego stanu – jednak nie zrzucą za nas zbędnej tkanki tłuszczowej. Tutaj jeszcze raz przypomnimy przednią zasadę, że najprostsze metody są tymi najefektywniejszym. Czyli przede wszystkim zwiększona aktywność fizyczna oraz ograniczenie w diecie słodyczy i pieczywa. Kosmetyki antycellulitowe opierają swój wkład głównie na zielonej herbacie, cynamonie, guaranie oraz algach. Aby były skuteczne należy porządnie je wetrzeć w skórę. Nie są one stuprocentowym sposobem na cellulit, jednak mogą pomóc w tej walce.

Poprzedni artykułJak przyspieszyć metabolizm?
Następny artykułJak odkwasić organizm?

Najnowsze artykuły