Jak się pozbyć cellulitu?

Model girl with beautiful body - legs, arms, shoulders, sitting on a floor. Health and beauty woman in white underwear touching her skin.

Jak się pozbyć cellulitu to zagadnienie, które kręci się po głowach wielu kobiet. Zastanawiają się one nieustannie nad tym, czy są jakieś sprawdzone i niezawodne sposoby na to, by wygrać walkę z cellulitem. Przede wszystkim, należy zacząć od tego, że nie jest on chorobą. Niektóre z pacjentek mylą cellulit z zapaleniem tkanki łącznej. Natomiast, zarówno wpływ na zdrowie jak i przyczyny jego powstawania, są zupełnie inne.

Co wpływa na powstawanie cellulitu?

Cellulit występuje o wiele częściej u kobiet. Średnio 9 na 10 przedstawicielek płci pięknej posiada ten problem, natomiast u mężczyzn jest to tylko dwóch na 100 osobników. Na występowanie cellulitu ma wpływ również wiek. Takie zaburzenie występuje najczęściej u kobiet w okolicach 30. Kolejnym czynnikiem wpływającym na pojawienie się cellulitu jest także budowa ciała. Niektóre osoby mają genetyczną predyspozycję do odkładania się tłuszczu. Są to ludzie z budową endomorficzną. Ten typ sylwetki wpływa na cellulit tak samo jak styl życia. Osoba, która jest mniej aktywna, poświęca mniej czasu na ruch, a także nie odżywia się w sposób zdrowy i wartościowy jest bardziej podatna.

Stopnie cellulitu

Cellulit może się różnić i są jego konkretne stopnie. Stopień 0 to stopień bez efektu pomarańczowej skórki. Stopień pierwszy występuje wtedy, kiedy po ściśnięciu skóry, na przykład na udzie, pojawiają się wgłębienia i deformacje. Stopień drugi występuje wtedy, kiedy deformacje są widoczne podczas wszystkich czynności, czyli wtedy, kiedy chodzimy, leżymy lub stoimy. Stopień 3 występuje wtedy, gdy pomarańczowa skórka jest widoczna cały czas.

Cellulit powstaje przede wszystkim przez zbyt niską aktywność fizyczną. Siedzący tryb życia, nadmiar soli w posiłkach, a także spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Co więcej, na powstawanie cellulitu może mieć wpływ również silny i długotrwały stres. Może się pojawić o osób ze schorzeniami hormonalnymi.

 

Dieta na cellulit

Z pewnością zastanawiasz się wciąż jak się pozbyć cellulitu, jakie są skuteczne sposoby walki z nim? W internecie można spotkać na liczne artykuły i niektóre z nich są bardziej wartościowe, niektóre mniej. Z pewnością najlepsze rezultaty przynoszą ćwiczenia przystosowane specjalnie do walki z cellulitem. Zakładają one redukcję tkanki tłuszczowej i wykonywanie ćwiczeń ogólnorozwojowych. Nie tylko ćwiczenia, ale także dieta, pozwalają w walce z tą dolegliwością. Dieta na cellulit to przede wszystkim spożywanie sporej ilości warzyw i redukcja przyjmowanych węglowodanów prostych. Nie zaleca się spożywania słodyczy oraz artykułów mącznych. Warto odstawić chleb, batoniki i czekolady.

Zabiegi

Coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej. Te pomagają pozbyć się cellulitu w sposób szybki i prosty. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa. Bezpośrednio do ciała, pod skórą, wstrzykiwane są preparaty, które powodują rozkład cellulitu. Jest to rozwiązanie szybkie i skuteczne, jednak niezbyt zdrowe. Z pewnością bardziej zalecamy standardowy trening lub zmianę diety.

Kosmetyki

Kolejnym sposobem na to jak się pozbyć cellulitu są kosmetyki antycellulitowe. Należą do nich żele i kremy. Warto mieć na uwadze, że nie wykonają jednak całej pracy za nas. Mogą zredukować cellulit i stopniowo przywrócić skórę do upragnionego stanu – jednak nie zrzucą za nas zbędnej tkanki tłuszczowej. Tutaj jeszcze raz przypomnimy przednią zasadę, że najprostsze metody są tymi najefektywniejszym. Czyli przede wszystkim zwiększona aktywność fizyczna oraz ograniczenie w diecie słodyczy i pieczywa. Kosmetyki antycellulitowe opierają swój wkład głównie na zielonej herbacie, cynamonie, guaranie oraz algach. Aby były skuteczne należy porządnie je wetrzeć w skórę. Nie są one stuprocentowym sposobem na cellulit, jednak mogą pomóc w tej walce.