Zima w Gdańsku? 3 sposoby na nudę

sposob na nude zimna

Przestronne nadbałtyckie plaże zachwycają swoim pięknem i co roku przyciągają rzesze turystów. Najchętniej korzystają oni z nich latem, kiedy można zażywać kąpieli morskich i słonecznych. Nie znaczy to jednak, że wyjazd nad morze o innej porze roku nie może być atrakcyjny. Warto jednak zrezygnować wtedy z malutkich miejscowości, które funkcjonują jedynie w sezonie, na rzecz większych miast, w których czeka na nas więcej atrakcji. Podpowiadamy, jakie są trzy sposoby na nudę podczas zimowego wypoczynku w Gdańsku.

Dlaczego warto przyjechać nad morze poza sezonem?

Wyjazd nad Bałtyk w sezonie jest bardzo popularny, ma jednak pewne wady. Należą do nich przede wszystkim wszechobecne tłumy oraz dość wysokie ceny. Z tego powodu istnieje wiele argumentów przemawiających za tym, że warto przyjechać nad morze poza sezonem, co potwierdza przedstawiciel hotelu Amber z Gdańska.

Najważniejszym powodem, dla którego warto przyjechać nad morze poza sezonem jest cisza i spokój. Dzięki temu na spokojnie znajdziemy miejsce w ulubionej kafejce i będziemy mogli podziwiać architekturę miast i miasteczek. Największą atrakcją będą jednak puste plaże, które pozwolą wsłuchać się w szum fal i w ciszy delektować się niepowtarzalnym zachodem słońca.

Co więcej, cena noclegu w hotelu zależy w dużej mierze od miesiąca, w którym się tam wybierzemy. Zaplanowanie wakacji na miesiące szczytowej aktywności turystycznej wiąże się ze zwiększonymi cenami pobytu. Z tego powodu dobrą decyzją jest przyjazd nad morze poza sezonem. Z reguły cena jest najniższa zimą. Ostatnią kwestią przemawiającą za pobytem nad morzem w chłodniejszych miesiącach jest więcej jodu. Warto bowiem wiedzieć, że powietrze jest nim najbardziej nasycone podczas pochmurnych i wietrznych dni, a tych jest zdecydowanie więcej poza sezonem.

Co robić zimą w Gdańsku?

Gdańsk to doskonały kierunek na zimowy urlop. Oferuje on zarówno wiele atrakcji przyrodniczych, jak i sposobów na spędzania wolnego czasu w mieście. Wśród trzech sposobów na nudę w Gdańsku z pewnością należy wymienić:

  • spacery nadmorskim brzegiem – największą atrakcją tej okolicy jest niewątpliwie Morze Bałtyckie. Piękne piaszczyste plaże ciągnące się pomiędzy Gdańskiem, Gdynią i Sopotem są szczególnie urokliwe o tej porze roku. Spacer po plaży ma doskonały wpływ na nasze zdrowie. Jako że w nadmorskim powietrzu znajduje się zdecydowanie więcej jodu niż na innych terenach, doskonale wpływa to na poprawę funkcjonowania całego organizmu, w szczególności zaś układu odpornościowego. Jeśli połączymy to z zimową aktywnością, zyskamy lepsze zdrowie na cały rok,

  • zwiedzanie miasta – klimatyczne uliczki w Gdańsku nad Motławą będą szczególnie urokliwe zimą, wystarczy jedynie odpowiednio się ubrać. Spacer Długim Targiem czy bulwarem na Wyspie Spichrzów pozwoli poczuć magię tego miejsca. Oprócz tego w Gdańsku znajduje się znacznie więcej szklaków spacerowych śladami dziedzictwa kulturowego. Są to m.in. trasy Jana Heweliusza, Ceglanego Gotyku czy też zwiedzania Oliwy. Nie sposób nie wspomnieć także szlaku turystycznego Westerplatte, będącego szczególną gratką dla miłośników historii,

  • pobyt w SPA – wybierając się zimą na urlop w Gdańsku, warto poszukać hotelu ze strefą SPA, która pozwoli zadbać zarówno o ciało, jak i o umysł. Odpowiednio dobrane zabiegi to okazja nie tylko do odpoczynku, ale także doskonały sposób na relaks i regenerację organizmu. W miejscach tego typu bardzo często można także skorzystać ze strefy saun, które pozwalają zredukować codzienny stres i zlikwidować zmęczenie, a ich ciepło będzie szczególnie kojące zimą.

Zima nad morzem do doskonały sposób na wypoczynek i aktywne spędzenie wolnego czasu. Wspaniałe trasy spacerowe, liczne atrakcje turystyczne, a przede wszystkim sąsiedztwo Morza Bałtyckiego sprawią, że z urlopu wrócimy wypoczęci i zadowoleni.