Funkcjonalne akcesoria do wózków dziecięcych

wozek dzieciecy

Spacery z dzieckiem we wózku to najwygodniejsze rozwiązanie zarówno dla rodziców, jak i dla maluchów. Wygodna pozycja dziecka we wózku i oraz konstrukcja zapewniająca lekkie prowadzenie pozwalają pokonywać nawet duże odległości. Aby jeszcze lepiej zorganizować spacery z wózkiem i przygotować się na różne okoliczności, jakie mogą pojawić się podczas spaceru, warto wyposażyć się w specjalne akcesoria. W dzisiejszym artykule wymieniamy te, które są najbardziej przydatne.

Torba-organizer do wózka

Bez względu na to, czy poruszacie się wózkiem głębokim, czy wózkiem spacerowym, czy dziecko jest w okresie niemowlęcy, czy ma już dwa, trzy latka – na każdym etapie na spacerze potrzebnych jest kilak akcesoriów, choćby takich jak bidon z wodą, chusteczki nawilżone, czy ulubiona przekąska. Aby nie nosić tych rzeczy w torebce lub plecaku, warto zaopatrzyć się w specjalny organizer do wózka. Zawieszany na uchwycie do prowadzenia jest zawsze pod ręką. Jak wyjaśnia sklep dziecięcy For Kids, modele wyprodukowane są z tkaniny wodoodpornej, dzięki czemu zawartość organizera jest chroniona bez względu na pogodę.

Parasolka i folia przeciwdeszczowa

Przygotowanie się na każdą pogodę to podstawa, dzięki której nie będzie trzeba przerywać spaceru, jeśli warunki atmosferyczne się nieznacznie zmienią. Parasolka ochroni malucha przed nadmiernym słońcem. Folia będzie idealnym zabezpieczeniem przed zmoknięciem. Transparentność sprawia, że mimo założenia jej na wózek, maluch nadal wszystko dobrze widzi, dzięki czemu mniej się niecierpliwi.

Ochrona przed zimnem – kocyki, śpiworki, otulacze

Na chłodniejsze dni warto zaopatrzyć się w specjalne okrycie chroniące dziecko przed zimnem. Rodzice mają do wyboru kilka opcji. Jednym z chętnie wybieranych są śpiworki – łatwe zapięcie malucha i szczelność z każdej strony sprawiają, że maluch z pewnością nie zmarznie. Kolejnymi są otulacze i kocyki. Można je na co dzień wozić w koszyku na dole wózka, ponieważ nie zajmują dużo miejsca.

Dlaczego warto wziąć na spacer zabawki?

Pałąk z przywieszonymi zabawkami lub ulubiony pluszak dziecka należą do niezwykle przydatnych akcesoriów do wózka. O ile maluch zaciekawiony otoczeniem, które podczas spaceru nieustannie się zmienia, siedzi spokojnie, o tyle zatrzymanie się na dłuższą chwilę może go niecierpliwić. Jeśli więc chcecie zrobić zakupy czy posiedzieć w parku, postawcie na zabawki, które wzbudzą ciekawość dziecka na ten czas.