Zastosowanie lasera w ginekologii estetycznej

ginekologia estetyczna

Laseroterapia to prężnie rozwijająca się dziedzina znajdująca coraz szersze zastosowanie w medycynie. Oprócz okulistyki, dermatologii i zabiegów odmładzających, wykazuje bardzo dobre rezultaty w ginekologii. Współcześnie laser stosuje się do przeprowadzania zabiegów poprawiających komfort pacjentki oraz estetykę narządów płciowych, a także jako metodę ich leczenia i poprawy funkcjonowania. Jakie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej można przeprowadzić przy użyciu lasera?

Zabieg rewitalizacji pochwy

Zabiegi ginekologii estetycznej obejmują laserową rewitalizację pochwy. To nieinwazyjna metoda wykorzystywana w przypadku zwiotczenia pochwy, dyskomfortu związanego z luźnością pochwy, zanikowym zapaleniem pochwy czy brakiem satysfakcji wynikającej ze współżycia. Laserowa rewitalizacja pochwy prowadzi do ujędrnienia i uelastycznienia skóry. Laser oddziałuje bezpośrednio na fibroblasty odpowiedzialne za produkcje kolagenu. Im więcej kolagenu, tym lepsze napięcie tkanek, a w efekcie zwiększenie satysfakcji z pożycia, zauważalne ujędrnienie warg sromowych oraz zmniejszenie tendencji do zmian chorobowych narządów płciowych i układu rodnego.

Wybielanie części intymnych

Ciemniejsze zabarwienie skóry części intymnych jest naturalnym zjawiskiem wynikającym ze znacznego nagromadzenia się barwnika nazywanego melatoniną. Poza dyskomfortem spowodowanym u wielu pacjentów defektem wizualnym problem ten zazwyczaj nie ma podłoża chorobowego. Ginekologia estetyczna wykorzystuje laser w celu rozjaśnienia koloru skóry w miejscach takich jak srom czy okolice odbytu. To metoda powszechnie stosowana do wybielania wszelkich przebarwień na ciele, dlatego daje satysfakcjonujące efekty również w rozjaśnianiu skóry okolic narządów płciowych i odbytu. Terapia laserowa polega na naświetlaniu obszaru zabiegowego światłem lasera, który wyrównuje poziom pigmentacji skóry, prowadząc do rozjaśnienia skóry.

Zabieg ujędrniania warg sromowych

Przerost warg sromowych, suchość oraz brak jędrności pochwy minimalizuje zabieg ujędrniania warg sromowych. Jak wyjaśnia gabinet laseroterapii Lasermedica, terapia laserowa polecana jest szczególnie w przypadku asymetrii warg sromowych zewnętrznych, a także wad wrodzonych i nabytych w miejscach intymnych. Efektem laserowego ujędrniania warg sromowych jest dodatkowo przywrócenie właściwego nawilżenia, wyeliminowanie skłonności do nawracających zakażeń i stanów zapalnych, a nawet poprawa jakości życia seksualnego. Pacjentki odzyskują pewność siebie i radość z pożycia intymnego.