Na które zabiegi na ciało, ujędrniające warto się zdecydować?

zabiegi na ujedrnienie ciala

Utrata jędrności skóry to jeden z problemów, z którym zgłaszają się panie i panowie do salonów kosmetycznych. Na rynku dostępnych jest wiele zabiegów, których celem jest poprawa i ujędrnienie skóry. Jakie zabiegi warto wybrać?

Dlaczego skóra traci jędrność?

Utrata jędrności skóry następuje nie tylko w wyniku starzenia się. Z biegiem czasu skóra traci jędrność, gdyż spada poziom produkowanego przez nią kolagenu. Zabiegi na ciało ujędrniające w Tarnowskich Górach mają pobudzić głębokie warstwy skóry do produkcji kolagenu i tym samym do poprawy jędrności. Jednak wiek i ubytek kolagenu to nie jedyne powody, dla których skóra traci jędrność. Odwodniona skóra to skóra pozbawiona substancji odżywczych. Skóra tracić jędrność może z powodu zaburzeń hormonalnych, to także częsty problem występujący po ciąży. Zabiegi kosmetologiczne pomogą uporać się z problemem obwisłej i mało jędrnej skóry. Najważniejsze by były dobrane do potrzeb pacjentki. 

Jakie zabiegi warto wybrać?

Salony kosmetyczne oferują wiele zabiegów, które maja przywrócić jędrność i sprężystość skóry. Aby zabiegi były skuteczne, warto także wzbogacić swoją dietę w odpowiednie składniki. Dietetyk w Bytomiu pomoże ułożyć odpowiednią dietę, która wpłynie odpowiednio na ciało. Jednym z zabiegów są fale radiowe, które działają na włókna kolagenowe i pobudzają kolagen i elastynę do wzmożonej produkcji. To zabiegi bezbolesne, które pomogą walczyć z utratą jędrności i rozstępami. Zabiegi z wykorzystaniem wysokiej temperatury, jak na przykład termolifting pozwalają wniknąć w głębokie warstwy skóry i pobudzić włókna kolagenowe do regeneracji i wytwarzania nowych. Bardzo popularna jest endermologia, która oddziałuje na tkankę łączną. To zabieg porównywany do intensywnego masazu.  Głowica urządzenia wykorzystywanego do zabiegu endermologii zasysa fragment skóry, a następnie go roluje, tym samym w mechaniczny sposób „rozmasowując” tkankę tłuszczową, wyrównując jej rozłożenie i pobudzając naturalne procesy komórkowe.