Metody powiększania piersi

powiekszanie piersi

Biust jest przyczyną wielu kobiecych kompleksów, a presja jest narzucana również przez otoczenie. Oczywiście nie warto się jej poddawać, ale jedno jest pewne – każda kobieta zasługuje na to, aby czuć się dobrze w swoim ciele. Może w tym pomóc powiększanie piersi lub inny zabieg poprawiający ich wygląd. Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jak przebiega powiększanie piersi?

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod powiększania piersi jest wstrzykiwanie implantów. Wykonuje się je z różnych materiałów, najczęściej wykorzystywany jest silikon i sól fizjologiczna. Implanty są odmienne przede wszystkim pod względem rozmiaru i kształtu dopasowanego do fizjonomii i upodobań pacjentki. Inna metoda powiększania piersi zakłada zastosowanie kwasu hialuronowego. Sposób ten jest znacznie mniej inwazyjny, a efekty utrzymują się zwykle przez kilkadziesiąt miesięcy. Aby je podtrzymać, należy co jakiś czas stosować małe dawki kwasu, najlepiej pozostawać w kontakcie z lekarzem, który umożliwi wizyty w razie konieczności.

Wspomniane zabiegi pozwalają na poprawę nie tylko rozmiaru, ale również kształtu piersi. Biust staje się jędrniejszy, co stanowi dodatkową zaletę. Dopasowanie metody do wskazówek pacjentki to najlepszy sposób na jej satysfakcję. Umiejętnie przeprowadzone modelowanie piersi pozwala kobietom czuć się lepiej we własnym ciele oraz zwiększa ich pewność siebie, nawet jeśli dotyczy niewielkich poprawek.

Czy każda kobieta może się poddać zabiegowi?

Przed przystąpieniem do każdego zabiegu konieczne jest określenie, czy nie występują żadne przeciwwskazania. To samo dotyczy powiększania piersi. Podstawą przed przeprowadzeniem zabiegu jest szczegółowy wywiad z pacjentką dotyczący jej zdrowia, a także badanie wykonane przez lekarza. Powiększanie piersi jest realizowane w specjalistycznych placówkach, przykład stanowią Gabinety Leszczyński. Sam zabieg jest bezpieczny, ale mogą wystąpić pewne niebezpieczne powikłania, dlatego musi być on przeprowadzony starannie i ostrożnie. Należy pamiętać o tym, że mimo iż modyfikacja biustu ma przynieść korzyści estetyczne, to ingeruje ona w ciało pacjentki, co może się wiązać z problemami zdrowotnymi.

Na powiększaniu piersi nie warto zatem oszczędzać – lepiej zainwestować nieco więcej, ale cieszyć się zadowalającym efektem przez lata. Ważną kwestią jest także zastosowanie odpowiedniego znieczulenia. Specjalista powinien podejść indywidualnie do przypadku danej pacjentki, tak aby zabieg był nie tylko efektywny, ale również bezpieczny.