Malowanie po numerach – na czym to polega?

czym jest malowanie po numerach

Lubisz tworzyć, zrób coś własnymi rękami, chcesz w wolnej chwili porobić coś kreatywnego lub rozwinąć swoje zdolności manualne? Zachęcamy do sprawdzenia, czym jest malowanie po numerach. Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na zakup specjalnych obrazów, umożliwiających wykonywanie tej czynności. Nie obawiaj się że nie wyjdzie! Nie jest to nic skomplikowanego, na pewno sobie z tym poradzisz, jest to zajęcie odpowiednie dla zarówno dorosłych jak i dzieci. Sprawdź, na czym polega.

Niewiele osób skarży się na nadmiar wolnego czasu, jeśli jednak zdarza Ci się go mieć, odpowiednio wykorzystaj ten moment. Możesz oczywiście obejrzeć serial lub poczytać książkę, ale jeśli chcesz jednocześnie pobudzić swoje umiejętności manualne i wyczucie formy (oznacza ‘umiejętność użycia przez artystę takich środków wyrazu, które czynią dzieło sztuki doskonałym’) zachęcamy skorzystania z zestawu artystycznego malowanie po numerach. Pierwsze zestawy pojawiły się w Stanach Zjednoczonych jeszcze w latach 50. Od  kilkudziesięciu lat ta aktywność cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodych osób, jak i nieco starszych klientów. Każdy znajdzie dla siebie coś inspirującego.

Pracownik sklepu iPicasso.pl, w którym sprzedawane są obrazy do malowania po numerach, mówi: Stworzenie pięknego dzieła to niesamowita satysfakcja dla każdej kreatywnej osoby! Dzięki obrazom przeznaczonym do malowania po numerach jak najbardziej jest to możliwe. Nie musisz być wybitnym malarzem, by z Twoich rąk wyszło coś wyjątkowego. Wystarczy przestrzegać pewnych zasad i postępować zgodnie ze schematem, by stworzyć niepowtarzalny obraz.

Jak malować po numerach?

Malowanie po numerach wcale nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Jeśli nie wiesz, na czym to polega lub słyszysz tę nazwę po raz pierwszy, możesz czuć zdekoncentrowanie i niepewność. Porzuć wszystkie obawy i kup swój pierwszy zestaw, składający się z obrazu, farbek i pędzli. Dzięki temu będziesz mógł rozpocząć swoją przygodę jako artysta. Na początek wybierz prosty wzór do malowania, a z czasem przejdziesz do nieco trudniejszych motywów. Dobierz farbki oznaczone numerami na pokrywce odpowiadające numerom na schemacie – pola na obrazie są tez oznaczone odpowiednimi numerami, zgadzającymi się z oznaczeniami farbek. Dzięki temu nie będziesz miał problemu z doborem odpowiedniego odcienia. Jeżeli przypadkowo pomylisz numer można go sprawdzić w dodatkowym arkuszu poglądowym. Dzięki starannemu, cierpliwemu postępowaniu zgodnie z instrukcją, stworzysz piękne dzieło, które może zawisnąć na ścianie w twoim domu lub mieszkaniu.

Co mogą przedstawiać obrazy do malowania po numerach?

Obrazy do malowania po numerach mogą przedstawiać dosłownie wszystko! Dzięki temu na pewno każdy znajdzie wzór odpowiedni dla siebie. Dorośli mogą dowolnie dopasowywać motywy zarówno do swoich umiejętności, jak i preferencji. Natomiast dla dzieci najlepiej wybierać proste wzory, które z przyjemnością będzie się im malowało. Maluchy zazwyczaj z radością reagują na motywy zwierzęce czy roślinne. Są one nie tylko proste, ale też bardzo ładne. Pozwalają zastosować różne kolory farbek, a jak wiadomo – maluchy uwielbiają barwne dzieła.