4 zasady jak wyglądać w pracy z szykiem i klasą

stylizacja

Przed wyjściem do pracy otwierasz szafę i zachodzisz w głowę, co ubrać: eleganckie sukienki czy ołówkowe i dopasowane spódnice? A może wolisz damski garnitur lub zmysłową garsonkę? Jeśli zastanawiasz się, jak stworzyć stylizację będącą połączeniem kobiecości i profesjonalizmu, już dziś poznaj tajniki prawdziwej bussinesswoman i zachwyć współpracowników niebanalnym strojem!

Umiar i elegancja, czyli jak być kobietą z klasą

Strój, jaki zakładamy do pracy, na służbowy wyjazd czy kolację firmową ma znaczący wpływ na odbiór naszej osoby jako pracownika czy partnera biznesowego. Niezależnie od tego, jaki dress code panuje w danej firmie, schludny, elegancki strój niemal zawsze jest kojarzony z profesjonalizmem i odpowiedzialnym podejściem do wykonywanej pracy. Jeśli zależy nam na stworzeniu wizerunku godnego zaufania pracownika firmy, nie możemy wybierać wyzywających czy też nadmiernie eksponujących figurę strojów. Zbyt głęboki dekolt, falbaniaste spódnice czy sukienki boho mogą spowodować, że reakcje współpracowników i partnerów biznesowych w czasie ważnej dla firmy transakcji mogą być pełne zaskoczenia i niesmaku. Idealne sukienki czy marynarki do pracy powinny pomóc w budowaniu wizerunku osoby kompetentnej, pewnej siebie i rozumiejącej środowisko, w którym pracuje. Jakie ubrania wybierać, aby Twój zawodowy look wzbudzał szacunek i podziw zamiast poczucia niesmaku?

Biznesowy strój vs środowisko pracy

Niezwykle istotnym jest, aby Twój zawodowy look pasował do miejsca, w którym pracujesz. Warto zaobserwować, jaki dress code panuje w Twojej firmie i dostosować do niego charakter własnych stylizacji. Być może pracujesz w kancelarii prawniczej w roli sekretarki lub pełnisz tę samą funkcję w firmie, która zajmuje się projektowaniem wnętrz? Pomimo tej samej nazwy stanowiska Twoje obowiązki i otoczenie różnią się, a co za tym idzie – różnią się również obowiązujące normy ubioru czy zachowania. Praca kreatywna, spedycja, medycyna czy gastronomia – każdy z zawodów rządzi się swoimi prawami, wśród których znajdują się również wymagania dotyczące ubioru. Pamiętaj, aby zawsze zwracać uwagę na to, czy dana sukienka, spódnica czy biżuteria pasują do Twojego środowiska pracy.

Strój skrojony na miarę potrzeb

Warto, aby wybrany przez Ciebie strój uwzględniał pełnione przez Ciebie obowiązki. Jeśli Twoja praca odbywa się głównie za biurkiem i nie masz większego kontaktu z ludźmi spoza firmy, będziesz mogła pozwolić sobie na większą swobodę wyboru. Jeśli lubisz odważne rozwiązania, możesz zestawić krótką, dopasowaną spódnicę i koszulę w żywych kolorach. Doskonale sprawdzi się również luźna sukienka w Twoim ulubionym kolorze, której krój zapewni Ci wygodę i komfort. A może pracujesz na kierowniczym stanowisku w dużej firmie lub jesteś przedstawicielem handlowym korporacji farmaceutycznej? Stanowiska związane z częstym kontaktem z klientem biznesowym będą wymagały większej ostrożności w wyborze stroju, dlatego postaw na umiar wybierając dopasowaną, prostą sukienkę w kolorze dobranym do Twojej urody lub garsonkę w stonowanych barwach, a z pewnością zyskasz w oczach klientów czy partnerów biznesowych.

Profesjonalizm niezależnie od pogody

Aby nasz zawodowy wygląd kojarzył się z odpowiedzialnością i klasą, warto dostosować strój do aktualnych warunków pogodowych. Damski garnitur i elegancka koszula noszone w upalne dni nie wpłyną dobrze na Twoje samopoczucie, jeśli biuro firmy nie posiada klimatyzacji, a średnia temperatura sięga 25 stopni. W upalne dni zdecyduj się na sukienki z przewiewnego, lekkiego materiału, które nie będą krępowały ruchów i pozwolą Ci rzetelnie wykonywać pracę nawet wtedy, gdy temperatura sięga zenitu. Możesz również postawić na spodnie z luźnego materiału i koszulową bluzkę z krótkim rękawem. Gdy przyjdą niskie temperatury możesz sięgnąć po ciepłe, dzianinowe spódnice zestawione z ulubionym swetrem. Świetnym wyborem mogą okazać się eleganckie, proste spodnie i wełniana marynarka, pod którą możesz włożyć ulubioną koszulę. Zadbaj o to, aby schludny, pełen klasy wygląd towarzyszył Ci niezależnie od pory roku.