Kiedy zdecydować się na wybór proteinowych kulek pływających?

wedkowanie

Przynęty i zanęty to terminy dobrze znane każdemu wędkarzowi. Jesteś jednym z nich? A może dopiero chcesz rozwinąć swoje zainteresowania w tym zakresie? Czy wiesz, że karpie jeszcze stosunkowo niedawno były uznawane za ryby trudne do złowienia? Ich zdobyczą mogli chwalić się jedynie doświadczeni wędkarze. Zmiany przyniosły pływające kulki proteinowe. Sprawdzają się one jednak w określonych sytuacjach. Chcesz wiedzieć, kiedy? Przeczytaj i sprawdź!

Czym są pływające kulki proteinowe?

Kulki proteinowe stosuje się do połowu karpi lub innych gatunków ryb i są zaliczane do przynęty i zanęty. Kulki unoszące się na powierzchni są dobrze widoczne i długo pracują w wodzie, szczególnie kiedy umieszcza się je na haczyku. Ich zaletą jest odporność na niszczenie na skutek aktywności mniejszych ryb. Oprócz tego są bogate odżywczo. Zawierają witaminy, sole mineralne, proteiny i aminokwasy, dzięki czemu przynęta jest pożywna, a przy tym ryby stymulowane są do żerowania. Chcąc mieć większe szanse na złowienie karpia, warto zapoznać się z ofertą sklepu karpiowego RK Baits, gdzie są łatwo dostępne wszelkie zanęty karpiowe.

Kiedy warto zdecydować się na wybór proteinowych kulek pływających?

Kulki pływające to dobry wybór w przypadku łowienia w gęstej podwodnej roślinności. W typowych okolicznościach zaleca się znalezienie oczka, gdzie roślin jest mniej, jednak często zdarza się, że nie ma takiej możliwości. Dzięki kulkom proteinowym pływającym i wyborze odpowiednich końcówek istnieje możliwość złowienia ryby, nawet w niesprzyjających warunkach. Proteinowe kulki pływające sprawdzą się również w przypadku łowienia ryb w miejscach, gdzie dno jest mulaste, ponieważ ze względu na to, iż ten rodzaj przynęty nie tonie, nie przechodzi zapachem mułu, co mogłoby odstraszyć ryby. Ostatnią sytuacją, kiedy warto zdecydować się na wybór proteinowych kulek pływających, jest ich zastosowanie na włosie, dzięki czemu otrzymuje się popularnego wśród wędkarzy „bałwanka”. Jest to szczególnie przydatne w przypadku kiedy ryby w danym akwenie są podejrzliwe i wykazują się ponadprzeciętną ostrożnością.