Zabiegi bankietowe – przygotuj swoją skórę przed wielkim wyjściem

zabiegi na skore

Po dwóch latach zamknięcia i siedzenia w domach, nareszcie możemy wyjść do ludzi i cieszyć się z życia. Zniesione obostrzenia dają nam poczucie, jakby wszystko wróciło do normy, a czas lockdownów był tylko złym snem. Znowu spotykamy się z przyjaciółmi, uczestniczymy w wydarzeniach kulturalnych i imprezach okolicznościowych, celebrujemy każde wyjście i… chcemy pięknie wyglądać.

Po pandemii jesteśmy wyjątkowo spragnieni tego, by prezentować się pięknie i stylowo. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mocniej odczuwają potrzebę zadbania o siebie – stwierdza Ewa Grzegorczuk, kosmetolog i właścicielka sieci salonów Cosmeo. Regularnie pielęgnujemy więc paznokcie i korzystamy z usług fryzjera czy kosmetologa.

Wiosną i latem pojawia się też wiele okazji, podczas których szczególnie chcemy zadbać o swój wygląd – wśród nich są uroczystości komunijne, czy wesela.  Przygotowując się do udziału w takich wydarzeniach, poza wystylizowaniem fryzur i dłoni, warto też pamiętać o skórze. Zdrowa i odpowiednio zadbana nadaje świetlistości twarzy i sprawia, że nałożony na nią makijaż wygląda znacznie lepiej

Na rynku dostępnych jest wiele różnorakich zabiegów, mających na celu poprawienie kondycji skóry. Ekspresowo oczyszczają, nawilżają i ujędrniają cerę, dając efekt „wow” zaraz po wizycie w salonie. Są to tak zwane zabiegi bankietowe lub lunchowe, które jeszcze kilka lat temu kojarzyły się głównie z fanaberiami gwiazd z czerwonego dywanu.

Teraz z tych nieinwazyjnych zabiegów odmładzających korzystają już praktycznie wszyscy, doceniając nie tylko szybkie rezultaty, ale i brak okresu rekonwalescencji – po nich skóra nie potrzebuje czasu na regenerację i “odpoczynek”.

Jakie zabiegi bankietowe warto wypróbować?

Ewa Grzegorczuk, właścicielka profesjonalnych salonów Cosmeo przygotowała listę swoich typów, które warto zastosować przed wielkimi wyjściem:

Iniekcja tlenowa Oxy Jet

Ten zabieg dedykowany jest przede wszystkim cerze niedotlenionej, szarej i zmęczone. OXY Jet (infuzja tlenowa) pozwala na jednoczesną ciśnieniową iniekcję czystego tlenu i preparatów aktywnych. Dzięki zastosowaniu pulsacyjnego ciśnienia tlenu, wysoce efektywne kosmetyki i czysty, stężony tlen są wtłaczane w głębokie warstwy skóry.

Powstające w ten sposób głęboko w skórze zasoby składników aktywnych przez długi czas wykazują korzystne oddziaływanie. Zabieg jest bezinwazyjną alternatywą dla BOTOXU. Już za pierwszym razem zauważysz u siebie wypełnienie zmarszczek, okolic oczu i poczujesz dotlenienie skóry. Warto dodać, że zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Termolifting Laserem ALMA

Termolifting NIR™ to bezinwazyjny lifting twarzy, który eliminuje oznaki starzenia oraz walczy z niedoskonałościami skóry. Zabieg kierowany jest dla skóry dojrzałej, na której już pojawiły się pierwsze niepożądane efekty, takie jak zmarszczki, bruzdy czy utrata jędrności.

Termofliting w swoim działaniu wykorzystuje promieniowanie podczerwone IR – emitowane przez szafirową głowicę. Fale o długości 1300 nm przyczyniają się do podgrzania głębokich warstw skóry do temperatury 40-44oC, co skutkuje gwałtownym kurczeniem się włókien kolagenowych. W rezultacie osiągamy znaczne napięcie i ujędrnienie skóry.

Efekty obserwujemy dwuetapowo: od razu po zabiegu można zauważyć wyrównanie kolorytu oraz ujędrnienie skóry.  W drugim etapie, który trwa od 1 do 6 miesięcy, skóra gęstnieje, zmarszczki się wypełniają, a owal twarzy zostaje podniesiony. Aby uzyskać spektakularne rezultaty, zaleca się wykonanie serii zabiegów, ich liczba uzależniona jest on kondycji skóry i oczekiwanych efektów.

FOCUS RF+

Focus Rf+ to zabieg, dzięki któremu uzyskać można takie efekty jak napięcie skóry, kształtowanie i wyszczuplenie sylwetki, redukcja cellulitu, remodelowanie owalu twarzy, zmniejszenie głębokości zmarszczek i wygładzenie.

Focus Rf+ to jedna z najnowocześniejszych metod odmładzania skóry przy wykorzystaniu technologii fal radiowych. W trakcie zabiegu specjalista masuje twarz lub ciało pacjenta przy pomocy specjalnej głowicy emitującej falę radiową. Na skutek wibracji RF o niskiej częstotliwości dochodzi do reakcji naprężenia cząsteczkowego. Włókna kolagenowe zaczynają się kurczyć, nawet do 65%. Skóra wygładza się.

Bezpiecznie i skutecznie, selektywnie ogrzewamy tkanki na różnych głębokościach. Następuje naprężenie szkieletu kratowego wspierającego tkankę tłuszczową oraz częściowa denaturację istniejącego kolagenu, usprawniając w ten sposób formowanie się nowego kolagenu. Kiedy włókna kolagenowe są ogrzane, niektóre z połączeń sieciowych ulegają przerwaniu, ale nie zniszczeniu, kolagen ulega skurczeniu i zagęszczeniu, dochodzi do ponownego utworzenia kolagenu. Tak zwiększona aktywność fibroblastów powoduje odmłodzenie skóry, co z kolei inicjuje procesy odnowy.

Podstawą dobrego wyglądu jest zadbana skóra, która niestety codziennie wystawiana jest na szkodliwe czynniki, takie jak wiatr, promienie słoneczne czy suche powietrze. Czasem domowa pielęgnacja może nie wystarczyć i w takim przypadku należy skorzystać z zabiegów bankietowych, które są w pełni bezpieczne, poprawiają kondycję skóry i dostarczają jej wszelkich składników odżywczych.  – podsumowuje Ewa Grzegorczuk.