Z jakich włosów powstają peruki naturalne?

peruki naturalne

Peruki stały się dziś elementem stylizacji, pozwalającym na eksperymentowanie i zabawę ze swoim wyglądem. Są kupowane nie tylko przez osoby po przejściach zdrowotnych, w wyniku których straciły swoje włosy. Sięgają po nie także osoby, które chcą na chwilę zmienić coś w swoim wyglądzie, osoby znane z show-biznesu czy świata mody. Najbardziej pożądane są peruki z włosia naturalnego. Co je cechuje?

Z czego są tworzone peruki naturalne?

Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj peruk powstaje z odpowiednio wyselekcjonowanych, prawdziwych włosów. W zależności od ich struktury, grubości, podatności na stylizację oraz koloru, ich cena może się różnić. Najtańsze peruki są produkowane z włosów pochodzenia chińskiego, ale można też spotkać brazylijskie, mongolskie, indyjskie, japońskie, malezyjskie i europejskie.

Najbardziej pożądane peruki naturalne, a zarazem najdroższe, to te, z włosów słowiańskich – takie, jak można znaleźć w ofercie salonu Sukcesjia – Marzena Ziętara. Cechują się najlepszą trwałością, podatnością na układanie i pięknym wyglądem. Ponadto tylko one są dostępne w kolorze naturalnego blondu, bez konieczności dodatkowego rozjaśniania czy farbowania. Podobnej klasy, choć nieco tańszą alternatywą, są równie wysoko cenione, peruki z włosów europejskich.

Co stanowi podstawę peruki naturalnej?

Chcąc zapewnić sobie komfort noszenia peruki z naturalnych włosów i zminimalizować ryzyko podrażnień, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana jej baza. Najczęściej jest to monofilament, bezpieczny dla skóry głowy, ze względu na liczne otwory, dbające o właściwą wentylację w każdych warunkach pogodowych. Tworzywo to daje także możliwość całkowitej personalizacji i dopasowania do karnacji, dzięki czemu trudno odróżnić perukę od naturalnych włosów.

Virgin Hair oraz Remy Hair – o czym mówią te terminy?

Kupując perukę z tzw. włosów dziewiczych, otrzymujemy gwarancję, że są one całkowicie naturalne, nie były nigdy stylizowane ani farbowane. Z uwagi, na nienaruszoną przez zabiegi strukturę włosa, przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji, posłużą właścicielowi nawet do 5 lat. Z kolei peruki wykonane z tzw. Remy Hair, przed przyczepieniem do bazy, są poddawane koloryzacji, co umożliwia dopasowanie ich wyglądu do indywidualnych potrzeb każdego klienta.