Powrót do aktywności po wakacjach

Young woman aercising at the gym with dumbbells

Wakacje 2021 oficjalnie dobiegły końca. Wraz z nimi czas powoli odejść od błogiego leniuchowania i coweekendowych grilli, które powinny zastąpić treningi oraz zdrowe odżywianie. Jedni trzymali się ich przed latem, a drudzy pragną rozpocząć od nich nowy rok (szkolny)  bez względu na to, do której grupy osób się należy, w GO Sport znajduje się wyposażenie, które z dodatkową motywacją pozwoli wejść w nowy sezon sportowy. Aktualnie w ofercie sieci sklepów sportowych dostępna jest nowa kolekcja Demix  marki, która dostępna jest jedynie w GO Sport i oferuje funkcjonalną odzież oraz obuwie w przystępnych cenach!

Lato to czas, kiedy ciężej jest się trzymać noworocznych postanowień. Trudniej dbać o dietę i regularne treningi, które zaburzają urlopy czy mniej lub bardziej spontaniczne spotkania z przyjaciółmi. I nie ma w tym nic złego. Bo w życiu liczy się balans, a lato rządzi się swoimi prawami i nawet jeśli wcześniej przez kilka miesięcy budowało się formę właśnie na ten czas, nie warto, chociażby podczas urlopu odmawiać sobie lokalnych przysmaków.

No dobrze, ale co, gdy wakacje już minęły i mimo wszystko pojawiają się pewne wyrzuty sumienia, które należałoby odgonić powrotem do zdrowych przyzwyczajeń? Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną, to kluczowy jest tutaj czas, który powinno dać się swojemu ciału, by na nowo przywykło do treningów. Bez względu na poziom motywacji i sił, którymi wydaje nam się, że dysponujemy – pierwszy trening po przerwie nie może być zbyt intensywny. Do sportu powinno wracać się stopniowo, tak, by uniknąć kontuzji. To samo dotyczy osób, które z końcem wakacji postanowiły rozpocząć swoją przygodę ze sportem – one również powinny zacząć od łagodnych treningów, dzięki którym nie tylko zmniejszą ryzyko urazów, ale też uchronią się przed utratą motywacji, jaką mogłoby spowodować duże zmęczenie wywołane zbyt intensywnym treningiem.

Skoro wiemy, by zaczynać powoli i nie rwać się z motyką na słońce, warto też przemyśleć czego podjąć się na starcie. Najlepszy na początek będzie trening FBW, czyli Full Body Workout, który zarówno pobudzi wszystkie uśpione latem mięśnie, jak i zaktywizuje te nigdy niewprawione w ruch. Należy jednak pamiętać, że chcąc jak najdłużej trzymać się treningowych postanowień, należy wybrać taką aktywność, która sprawia najwięcej przyjemności. Nie wiesz jeszcze, co to jest? Próbuj, testuj, mieszaj, aż znajdziesz dyscyplinę, która zapewni Ci zarówno upragnione efekty fizyczne, jak i dobre samopoczucie.

Nie zapomnij też o właściwym wyposażeniu, które ma duże znaczenie dla komfortu wykonywanych ćwiczeń. Do biegania, zajęć fitness czy treningów siłowych idealnie nadadzą się produkty marki Demix. Nowa kolekcja tego brandu dostępna jest w sklepach stacjonarnych GO Sport oraz na www.go-sport.pl. Wchodzące w jej skład ubrania i buty to stylowe projekty, które wyróżniają się ponadto wysoką jakością wykonania. Bo kolekcje Demix opracowuje złożony z międzynarodowych sportowców, projektantów i profesjonalistów zespół, a efektem jego prac są innowacyjne sportowe produkty, w dodatku oferowane w przystępnych cenach – tak, by wszyscy miłośnicy sportu, zarówno ci bardziej, jak i mniej zaawansowani, mieli dostęp do właściwego sprzętu.