Obudź do życia swoją skórę!

zabiegi na skore

Nastała wiosna, a wraz z nią wszystko budzi się do życia. Czas zmienić garderobę na lżejszą, odsłonić nogi, szyję i dekolt. Zadbać o jakość skóry całego ciała, jak również twarzy. Nasza cera szczególnie teraz, po okresie zimowym, potrzebuje pobudzenia i rozświetlenia. Jak przygotować skórę twarzy na pierwsze promienie wiosennego słońca i pobudzić ją do życia?

W okresie zimowym często zapominamy o właściwej pielęgnacji skóry twarzy. Przez co staje się ona szara, sucha, ziemista i zanieczyszczona. Wraz z nadejściem ciepłych i słonecznych dni chcemy w szybkim czasie uzyskać jej promienny i zdrowy wygląd. Jak tego dokonać? Poznaj 3 zasady pięknej skóry na wiosnę!

Złota zasada – Dogłębne oczyszczenie i złuszczenie

Pierwszym krokiem właściwej pielęgnacji jest dokładne i systematyczne oczyszczanie skóry. Złuszczanie martwego naskórka to jedno z najważniejszych dobrodziejstw, jakie możemy zafundować cerze. A po zimie szczególnie, dlaczego? Nasza skóra przez cały rok narażona jest na zanieczyszczenia. Jednak w okresie zimowym mamy dodatkowe czynniki, takie jak – zimne powietrze, czy obciążające tłuste kremy – to wszystko wpływa niekorzystnie na stan cery.

Peelingi i maski to jedne ze skutecznych sposobów, aby oczyścić zatkane pory, uregulować wydzielanie sebum i pozbyć się martwego naskórka. Zasada jest prosta – skóra dobrze oczyszczona jest wygładzona i promienna. Zdecydowanie lepiej prezentuje się na niej makijaż.

Jednak pamiętajmy, aby pielęgnację dobrać do rodzaju cery. Skóra delikatna i wrażliwa nie powinna być narażona na działanie mocno ścierających drobinek, zawartych w niektórych peelingach. Warto wówczas postawić na maseczki albo żele oczyszczające. Natomiast skóra  tłusta lubuje się z glinkami, które świetnie regulują wydzielanie sebum.

Pielęgnację domową warto wzbogacić zabiegami, które dogłębnie oczyszczają skórę. W tym okresie, szczególnie sprawdzi się innowacyjny Profacial Max, który można wykonać w klinice medycyny estetycznej Drzazga Clinic. Jest on zabiegiem bezkonkurencyjnym w kategorii oczyszczania skóry twarzy – dogłębnie ją oczyszcza na wielu jej płaszczyznach, dodatkowo, działa na skórę liftingująco oraz ujędrniająco. W efekcie cera odzyskuje blask, staje się promienna i bardziej napięta.

Nawilżenie i odżywienie

Kolejny krok ku pięknej skórze to nawilżenie i odżywienie. Po zastosowaniu peelingu i innych zabiegów oczyszczających, skóra jest idealnie przygotowana na przyjęcie składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Wybierając krem do twarzy na nowy sezon, zwróćmy uwagę na jego formułę. Kiedy temperatury wzrastają, dużo lepszym rozwiązaniem są kremy o lekkiej konsystencji i skoncentrowanych składach.

Skórze przyzwyczajonej w okresie zimowym do cięższej konsystencji kremów może być na początku trudno przywyknąć się do lżejszej formuły kosmetyku. Dlatego warto również dołączyć do pielęgnacji żelowe serum, które nie obciąża skóry, a dodatkowo wzmacnia efekt kremu.

Jeśli chodzi o kremy, warto postawić na te, które mają w składzie kwas hialuronowy. Jest to składnik, który nie obciąża skóry, a bardzo dobrze ją nawilża. Co ciekawe, jedna cząsteczka kwasu hialuronowego łączy aż 250 cząsteczek wody. Skóra dzięki temu staje się nawodniona, nawilżona i odzyskuje swój naturalny blask.

Jeśli chcesz pobudzić skórę do życia postaw na systematyczność. Trzy kroki właściwej pielęgnacji to oczyszczenie, nawilżenie i odżywienie. Poza codziennymi domowymi rytuałami postaw na profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które dadzą efekt promiennej cery idealnej na spotkanie wiosny.